יובל הלל

איך מעצבים חדר לילדים כך שיתאים עיצובית לכמה שנים קדימה?

כניסה לבית חדש או לבית משופץ כרוכה בתשלום של כספים רבים ולכן בעלי נכסים מקדישים חשיבה רבה כיצד לעצב את חדרי הילדים, כך שהם יתאימו לילדים שגדלים מהר ולכן יש להם צרכים אשר משתנים.

עיצוב של חדרי ילדים 

בכל חדר ילדים יש כמה אלמנטים קבועים כמו מיטה, ארון, שולחן כתיבה ואקססוריז שונים כמו שטיח ווילון. בנוסף לכך ההורים מעוניינים שיהיה זה חדר יפהפה ובוחרים את הגוונים הנכונים ביותר לכל ילד כך שהשילוב יהיה יפהפה. 

צביעה של כל חדר ילדים 

כל ילד הוא עולם ומלואו ולכן אם מדובר בילד גדול הוא בוחר את הצבעים המועדפים עליו ואם מדובר בילד קטן, הבחירה היא של ההורים. החשיבה היא לצבוע את החדר בגוונים בהירים כדי שהחלל ייראה גדול יותר ולכן בוחרים בצבעים כמו אפור בהיר, תכלת, ירקרק, וורוד, אפרסק ועוד. 

השיטה המועדפת היא לצבוע בגוון זה שלושה קירות ואילו על הקיר הרביעי לבצע הדבקה של טפטים לחדרי נוער. ההיצע של הטפטים עם הדפסים מרהיבים הוא עצום ולכן אפשר לבחור את הדגם שהוא יהיה המתאים ביותר לכל ילד. האפשרויות הן רבות וילדים רבים מעדיפים שההדפסים יהיו קשורים לתחביבים שלהם כמו משחק כדורגל, כדורסל, החלל וכל תחביב אחרת. 

לאחר כמה שנים אפשר להוריד בקלות את הטפט הקיים ולהדביק במקומו טפט אחר שתואם את התחביבים החדשים של הילד על פי גילו. תמיד מתאימים את גווני הטפט לצבע של הקירות וכך יוצרים שילוב מנצח.

ריהוט בחדר ילדים 

כשמדובר בחדרים של בני נוער, כדאי לרכוש מיטה וחצי כדי שהם יוכלו לישון בה עם החברים שמגיעים לפעמים לישון לילה יחד או אפילו לרכוש מיטה זוגית, כדי שלא יהיה צורך לרכוש בעוד כמה שנים מיטה מסוג זה. 

ברוב החדרים קיימת נישה להצבת ארון בגדים של ארבע דלתות. כדאי לחשוב קדימה ולרכוש ארון בגודל זה, גם אם מדובר בילד קטן שיש לו מעט בגדים יחסית. אך המחשבה לעתיד כשיהיו לו בגדים וחפצים רבים נוספים, כדאי לקנות ארון גדול כדי למנוע את הצורך בעוד כמה שנים להזמין ארון גדול ולפנות את הארון הקטן.

אקססוריז בחדר ילדים 

להשלמת המראה הקסום של חדר ילדים, כדאי להזמין ווילון בצבע נטרלי ולא עם ציורים, אשר בעוד כמה שנים כבר לא יתאים לגילו של הילד ויהיה צורך להחליפו. 

כתיבת תגובה

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן