יובל הלל

איך צבע יוצר אישיות לדירה?

כולנו רוצים לגור בבית עם אופי משלו. הייחודיות מספקת נחת רבה ולמעשה זו הדרך הטובה ביותר להפוך חלל מוקף בקירות לבית אמיתי. אחת הדרכים האפקטיביות ביותר ליצור אישיות מעניינת לכל חדר היא צבע – ובעמוד זה תמצאו טיפים שיעזרו לכם לנצל באופן מיטבי את האופציה של צביעת דירה כדי להגיע למראה ולאישיות המחמיאים ביותר והמתאימים ביותר לכם.

האנרגיות של הצבעים השונים

רוב הקירות ברוב הבתים הם בצבע לבן או בגוונים קרובים לו – למשל אופווייט, בז' או שמנת. יחד עם זאת כיום מקובל מאוד לצבוע חלקים מהקיר בצבעים מכל קצוות קשת הצבעים, וכך להביא לידי ביטוי אנרגיות שונות.

כתום למשל משדר יצירתיות, פעלתנות, שמחה ואופטימיות. הכחולים ובעיקר אלה הכהים יחסית מייצרים רוגע ומזוהים עם תקשורת טובה. הצהוב שמח, קליל ואנרגטי, אבל חשוב להימנע מהצפת חלל בצבע זה. הירוקים מוסיפים אנרגיות של הרמוניה, איזון, אמון וכמובן חיבור לטבע. הסגול הוא הצבע שנחשב לרוחני ביותר, ולכן הוא מזוהה בין השאר עם אינטואיציה והשראה. הוורוד הוא כמובן רוך, רומנטיקה ורגשות.

בכל מקרה חשוב מאוד להשתמש בצבעים הנ"ל במינונים מדויקים כדי שלא ישתלטו על החלל וייצרו עומס יתר. בהתאם ההמלצה היא להזמין צבעי מקצועי לדירה וכך לשמור על פרופורציות מדויקות.

גוונים חמים מול גוונים קרים

עוד דבר שחשוב לדעת לגבי בחירת צבעים לחדרים הוא החלוקה בין הצבעים שנחשבים לקרים לבין אלה שמוגדרים חמים. בקטגוריה הראשונה נמצאים הלבן על גווניו השונים, הירוקים למיניהם וגם הכחולים. בקטגוריה השנייה – האדומים והחומים. ברוב המקרים מועדפים הצבעים הקרים, בעיקר מפני שהם מייצרים תחושה מרווחת יותר, כלומר החדר נראה גדול מכפי שהוא בפועל. יחד עם זאת כשיש חדר מלבני ורוצים להקנות לו מראה ריבועי יותר, אפשר לצבוע את הקירות המרוחקים זה מזה בגוון חמים, למשל אפרסק או אדמה, או אפילו רק אחד מהם – וכך הם ייראו קרובים יותר והחדר ייראה סימטרי יותר. גם כשיש חלל שחשוב להקנות לו חמימות, הפתרון הוא צבע מהצד החם של הסקאלה.

אפקטים בצביעת דירה

טרנד נוסף בצביעת דירות הוא אפקטים. השתכללות טכנולוגיות הייצור הובילה לכך שכיום לצד הצבעים ה"רגילים" יש גם שלל אפקטים – שמייצרים מראה ייחודי ומרהיב עין. יחד עם זאת חשוב להיזהר: האפקטים עלולים להיות גם מעייפים לעין, ולכן המינון צריך להיות בהתאם.

אפקט אחד לדוגמה הוא מטאלי. השימוש בו מומלץ כשרוצים ליצור חלל עכשווי ואפילו עתידני במובן מסוים. כשהמטרה היא לעומת זאת יצירת אווירת וינטג', האפקט המתאים הוא פנינה. אופציה נוספת היא אפקט של בד. למעשה מדובר בקטגוריה שלמה של אפשרויות ובהן סוויד, זמש, קטיפה וקשמיר – כשבכל מקרה צבעי מומלץ שזמין בכל שעה יהפוך את החלל ליוקרתי ומעניין.

המאמר באדיבות חברת תצבע לי

כתיבת תגובה

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן