יובל הלל

טיפים שימושיים שחייבים לדעת על עיצוב לובי 

לובי הבניין הוא המקום שבו עוברים לא מעט אנשים, בין אם מדובר בלובי של בניין מגורים יוקרתי ועד אל לובי של בית מגורים. אך בשנים האחרונות חל שינוי בהתייחסות אל הלובי, כאשר אם עד לפני שלושים שנים עיצוב הלובי היה שייך בעיקר לבתי מלון או מוסדות יוקרה שונים, כיום עיצוב הלובי הוא נחלת כל סוגי הבניינים. אפקט שזה מביא עימו גם לא מעט וועדי בית ומנהלים בניינים, להעניק דגשים לא קטנים בכל הקשור לעיצוב הלובי שכן כיום אזור זה נחשב למעין חלון ראווה למבנה כולו ולתושבי הבניין בפרט. כיום ישנם מספר סגנונות עיצוב פופולריים כשאנחנו מדברים על עיצוב לובי והם נאים בין מודרני, אלקלקטי ועוד.

טיפ התחלתי לעיצוב לובי

כמו שהזכרנו, עיצוב לובי מעניק מעין חלון ראווה קצר לבאי הבניין, למרות שמרבית הנכנסים לא מבלים מעל לכמה שניות, עדיין יכולת העיצוב מדויקת תוכל להעניק גם שהייה נעימה. לכן אחד מהשלבים הראשוניים בעיצוב הלובי עומדים דווקא על הקונספט, שכן הבנה איזה קונספט נבקש לעצב תהיה הכרחית ותאפשר גם תכנון מקדים ומתאים לעיצוב. כך למשל עיצוב לובי של משרדים יוקרתי, הדורש המשווה למראה אלגנטי ורציני יוכל לכלול בתוכו אפילו עצים במידה ויש מקום, לצד ספסלים יוקרתיים. אך לובי של בניין מגורים קטן יחסית, ככל הנראה יתקשה להכיל ספסל אבל יוכל להכיל צמחייה מגוונת באזורים שונים בלובי.

תקציב כולל תאורה אבל לא רק

כמובן מחשבה על קונספט ושייט נעים בתוך הלובי החדש והמעוצב שנבקש בדמיון, בהחלט יהיו אבן דרך משמעותית בעיצוב הלובי של הבניין. אבל לצד הקונספט יהיה חשוב להישאר במסגרת המציאות ולהכיר בדברים שככל הנראה לא ישתנו, כמו גובה התקציב לעיצוב הלובי. בחירת התקציב תצטרך להביא עימה בחשבון את סוגי התאורה המתבקשים, שיפוץ במקרים של בלאי ותכנון עיצוב לובי קיים ובחלק לא קטן מהפעמים גם צביעה/הסרה של צבעים קודמים. תכנון מקדים שכזה יוכל לעזור בעת העיצוב בצורה הרבה יותר יעילה ומדויקת, כך שגם בחירת הקונספט תוכל "לדבוק" בתקציב ולהעניק רמת עיצוב מותאמת לא רק לחלל הלובי. 

כתיבת תגובה

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן