יובל הלל

כיצד משפיעה הקורונה על עולם עיצוב המשרדים?

משבר הקורונה הביא איתו שינוי אווירה מוחלט לעולם. אם בעבר היה מובן מאליו שנגיע לעבודה בכל בוקר, הרי שהיום כל עובד שיכול להגיע לתפוקת עבודה זהה באמצעות מחשב נייד – עבר לעבודה מהבית, וכך נוצר בינינו ריחוק חברתי שלא בא לידי ביטוי רק ברחובות ובסופר מרקטים אלא גם בחיי העבודה היום יומיים שלנו. העניין הזה הביא לשינוי פרקטי גם בעולמות נוספים, מלבד עולם החברה, ובמאמר הקרוב נבחן כיצד הקורונה משפיעה על עולם עיצוב המשרדים.

אם אין משרדים – למה בכלל לעצב?

אז בואו לא נמהר להספיד את עולם עיצוב המשרדים. אמנם מדובר כאן על שינוי בהחלט קיצוני שבו כמות ענקית מהמשק עברה לסגנון העבודה מהבית, אבל זה עדיין לא אומר שהמשרדים נותרו דוממים. ככל שאחוז הנדבקים קטן והחזרה לשגרה נראית קרובה, כך גם המשרדים חוזרים להיות אפקטיבים וחשובים עבור העסקים.

גם במתכונת של עבודה מהבית, עדיין מתנהלות ישיבות במשרדים, חלק מהעובדים מעדיפים להגיע למשרד ולעבוד ממנו ובכלל – התעדכנות דרך תוכנות שיחות הוידאו היא לא אותה התעדכנות כמו במפגש של פנים אל פנים.

כיצד הקורונה משפיעה על עולם עיצוב המשרדים?

בהחלט ניתן לומר שהקורונה משפיעה על עולם עיצוב המשרדים, מפני שגם במפגשים היום יומיים נוצרו שינויים שבאים לידי ביטוי בריחוק. בכל אופן, ניתן עדיין לשמור על אווירה חברתית ושיתופית ולשמור על סביבת נטוורקינג פוריה ומפותחת במקביל לשמירה על ריחוק חברתי שמגן על כל העובדים.

עולם עיצוב המשרדים קיבל תפנית, והוא שם דגש גדול היום על חללים מופרדים, שמירה על מרחב אישי על ידי הצבת שולחנות עבודה במרחק אחד מהשני, משחק עם גבהי השולחנות שבמרחב ושמירה על שטחים כמה שיותר מאווררים גם מבחינת המרחב וגם מבחינת קרבה לחלונות אוורור.

הנגיף יחלוף, העיצוב ישאר

מה שחשוב לדעת הוא שעולם עיצוב המשרדים ישאר כאן עוד הרבה אחרי משבר הקורונה, ולכן כל תכנון צריך להיעשות גם בחשיבה קדימה. תכנון מעמיק עכשיו יכול לסייע לשינויים אפשריים בעתיד, כאשר הנגיף יהיה מאחורינו והעבודה המשותפת תמשיך ללוות אותנו.

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן