יובל הלל

כיצד עיצוב המשרד משפיע על המכירות בעסק?

עיצוב משרדים כבר מזמן הפך ממותרות להכרח, כאשר הולכת וגדלה ההבנה של השפעת עיצוב המשרד והעסק על העובדים ועל הלקוחות כאחד. כיום אין כלל ספק כי יש להשקיע מחשבה ומשאבים על מנת לקבל תוצאה אופטימלית בעיצוב המשרד, כאשר הרבה מעבר למראה ולאסתטיקה – מדובר בהשפעה ישירה על התפוקה של העסק עצמו.

אז איך בעצם משפיע עיצוב משרדים על הכנסות העסק?

היום כבר יודעים כי הסביבה שלנו משפיעה על ההתנהגות שלנו, החל מן המראה שלה והארגון שלה ועד לאנשים אשר אנו נמצאים במחיצתם, בשפה מקצועית בתחום הפסיכולוגיה זה נקרא setting, כאשר ברור כי לנראות הסביבה ישנה השפעה מכרעת על בחירת דרכי ההתנהגות. כך למשל במוזיאון נבחר בהתנהגות שקטה ומכבדת באופן טבעי, ובחוף הים נתנהל בצורה משוחררת יותר. איך זה קורה?

  • באופן הנ"ל משפיע עיצוב משרדים על העובדים, הקולגות והלקוחות ששוהים בו, כאשר ברור כי במקום מוזנח, מיושן ולא מושקע  – יחס האנשים יהיה בהתאם, וזאת אפילו מבלי לשים לב לכך, כאשר מקום מטופח, עדכני ומושקע יגרור אחריו התנהגות מכבדת יותר ויתרום לתחושה כללית של אכפתיות כלפיי המקום.

  • לכל דבר בחלל ישנה השפעה על השוהים בו, החל מבחירת הצבעים, דרך בחירת החומרים ועד למיקום נכון של הרהיטים בו. היום ידוע כי צבעים מסוימים משפיעים על פעילות מוחנו ועל מצב רוחנו, כך למשל צהוב נתפס כצבע שמח. חומרים מסוימים משויכים לתחושות שונות שהם מעוררים בנו, לדוגמא השימוש בעץ מייצר תחושה של חום וטבע וכולי.

  • השפעה גדולה מאוד במסגרת עיצוב משרדים יש למיקום הרהיטים בחלל, על מנת לאפשר התנהלות זורמת וקלה במרחב, לייעל את אופי העבודה וכדומה. סביבת עבודה נוחה ומטופחת מייצרת אצל העובדים והלקוחות תחושה כי השקיעו בהם ובאופן טבעי יחושו צורך להשקיע בחזרה. מעבר לכך שסביבה נעימה תורמת למצב רוח טוב ומאפשרת לבצע את העבודה בצורה נינוחה יותר, סביבה מאורגנת מתוך מחשבה על צרכי העובדים, הלקוחות והעסק, מייצרת חלל בו התפוקה תהיה מקסימלית.

על מנת להגיע לתוצאות אופטימליות ולמקסם את המכירות בעסק, צרו קשר עם יובל הלל – מעצב פנים ששם דגש על הפרטים הקטנים.

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן