יובל הלל

מהם הדגשים החשובים ביותר בעיצוב חנויות?

עיצוב חנויות כבר מזמן הפך לפעולה שחובה לבצע לפני פתיחת החנות. בין אם מדובר בחנות קוסמטיקה, חנות טיפוח, חנות למכירת מזון, חנות אלקטרוניקה או כל חנות אחרת – היא חייבת להיות מעוצבת לפי אופי המוצרים שלה ולפי ערכי העסק. אל החנויות נכנסים בכל יום עשרות אם לא מאות ואפילו אלפי אנשים, ולכן הן צריכות לספק חווית קנייה לא רק טובה מבחינת המוצרים עצמם אלא גם מבחינת האווירה והתחושה שבתוך החנות. הנה כמה דגשים חשובים שכדאי לשים לב אליהם במסגרת עיצוב חנויות.

עיצוב חנויות מתחיל בצבעים

אחד הדגשים הבולטים והחשובים ביותר בעיצוב חנויות הוא הצבעוניות של החנות. הצבעוניות הזו צריכה להתכתב עם המיתוג של העסק, ולהכיל בתוך החנות אלמנטים צבעוניים שמדברים את הצבעים המובילים בעסק.

הצבעים צריכים לבוא לידי ביטוי אך לא להשתלט על החנות. לדוגמה, ניתן לשלב את צבעוניות העסק על גבי הקירות, על גבי עמדת התשלום או בתאי ההלבשה, אך בהחלט כדאי להשאיר גם מקומות ניטרליים שלא "בולעים" את החנות ומקטינים אותה.

מרווחים ומרחבים בחנות – המפתח לחווית קניה מוצלחת

עיצוב חנויות חייב לשים דגש גם על כל נושא המרחב והמרווח שבחנות. חנות צפופה מדי ועמוסה בפריטים לא תאפשר חווית קניה מוצלחת, אלא להיפך – תיצור תחושת דוחק גדולה ולא נעימה, שגורמת לרצות לצאת מהחנות כמה שיותר מהר ולא לחזור אליה.

על המרווחים והמרחבים בחנות ניתן לשמור בזמן עיצוב חנויות, כך שכל פריט ימוקם בצורה מדויקת במקום ייעודי מבלי להפריע ליתר האלמנטים והפריטים שבחנות.

עיצוב חנויות ובחירת הפריטים שבחנות

בחירת הפריטים שבחנות צריכה להיות קפדנית ומדויקת, כך שכל אחד ואחד מהם יוכלו להשתלב בחנות הן מבחינת אופי וצבעים והן מבחינת מרווח. לדוגמה, חנויות גדולות יוכלו לבחור להציב רהיט או עציץ גדול מבלי שיפריעו לשום דבר, לעומת חנויות קטנות שיצטרכו להסתפק בפריטי נוי קטנים יותר. כל עוד הנוחות מובילה את עיצוב חנויות – הכל יוכל להתמקם בצורה טובה בתוך החנות.

צרו איתי קשר עוד היום ואשמח ללוות אתכם בדרך לעיצוב חנויות שיעלה על כל הציפיות שלכם!

כתיבת תגובה

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן