יובל הלל

כיצד בוחרים עיצוב לדירת קבלן

מעצב לדירת קבלן נועד לשלב את הדירה הריקה והחלל הפנוי יחד עם החלום, החזון והתשוקות שלכם ולהפוך אותם ביחד לעיצוב מעניין, ייחודי ושמתאים בדיוק לכם. בעת בחירת עיצוב לדירת קבלן, חשוב להכיר מספר דגשים. מה הם אותם דגשים חשובים? ריכזנו, בחנו וכתבנו לכם אותה בצורה מסודרת וברורה.

עיצוב כללי של דירת קבלן

רגע לפני שמתחילים לבחון כל יחידה וחדר בנפרד, חשוב מאוד להבין מה הקונספט הכללי בו אנחנו מעוניינים יחד עם המעצב פנים, חשוב להבין למי מיועדת הדירה, מה אנחנו רוצים שהיא תשדר, אילו רהיטים ואביזרים אנחנו מעוניינים שתכלול ועוד.

להלן 2 דוגמאות לבחירת עיצוב כללי של דירת קבלן:

דירת קבלן למשפחה צעירה

  • למי מיועדת הדירה? הדירה מיועדת לשירה וחיים, זוג הורים לשני ילדים קטנים ומקסימים.
  • מה אנחנו רוצים שהיא תשדר? דירה ביתית וחמה, שמתאימה להורים צעירים ולילדים בשנים הראשונות לחייהם.
  • אילו רהיטים ואביזרים אנחנו מעוניינים שתכלול? סלון הבית חשוב מאוד, עליו להיות האזור המרכזי עבור המשפחה והן עבור האורחים שמגיעים, על כן הרבה פוקוס בעיצוב ילך לשם. המשפחה מעוניינת בטלוויזיה גדולה, ספה 5 מושבים בצורה ר' ושטיחים. בנוסף, חדר השינה של ההורים מיועד להיות מקום אינטימי ורומנטי ואילו חדר השינה של הילדים יכלול מיטת קומותיים.
  • אילו צבעים מתאימים? הצבעים הנבחרים לדירה: לבן שמנת, כתום וחום.

דירת קבלן לסבא וסבתא

  • למי מיועדת הדירה? הדירה מיועדת לשולה ודוד, זוג מבוגרים בשנות ה – 60 לחייהם.
  • מה אנחנו רוצים שהיא תשדר? דירה נינוחה ורגועה, מלאת זכרונות מתקופות קודמות ומהמשפחה הקרובה והרחבה.
  • אילו רהיטים ואביזרים אנחנו מעוניינים שתכלול? בשל המגבלות השונות לבני הזוג, חשוב קודם כל שעיצוב הדירה יאפשר נוחות מרבית לבני הזוג. ישנו צורך בחדר אמבטיה עם מעקה, מעברים רחבים, והמנעות מפינות חדות. בסלון תשתלב הכורסה שדוד אוהב מזה 20 שנה, ועל המטבח לאפשר לשולה, לבשל בקלות.
  • אילו צבעים מתאימים? הצבעים הנבחרים לדירה: לבן שמנת בלבד.

לסיכום, רצוי מאוד, אפילו עוד לפני סגירת החוזה עם הקבלן, להתייחס אל עיצוב דירת קבלן בכובד ראש ולהתייעץ עם מעצב פנים מקצועי. בדרך זו תוכלו לקבל מהקבלן דברים ושבים מראש במקום להשקיע בהם כסף מיותר אחרי מסירת הדירה.  בהצלחה!

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן