יובל הלל

עיצוב מספרה – בחירת הסגנון העיצובי

עומדים לפתוח מספרה בקרוב? מזל טוב! יש לכם לא מעט עבודה… עיצוב מספרות צריך להיות קודם כל עם חשיבה פרקטית בכדי שניתן יהיה לבצע את העבודה בנוחות וברווח כדי שהתוצאות יהיו טובות, אך כמובן, צריך ליצור אווירת יופי והרמוניה כי בכל זאת, זה הרי עסק שעוסק ביופי ואסתטיקה. אז איך מעצבים מספרה? על מה צריך לתת את הדעת? איך בוחרים את הסגנון העיצובי? הנה כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם, טיפים שהם כמובן לא תחליף להתייעצות עם מעצב מקצועי אך הם בהחלט יוכלו לעשות לכם סדר בראש.

מטרות מנחות

מתחילים עם מטרות מנחות כדי שהעיצוב יהיה פונקציונאלי ויפה. המטרות צריכות להיות:

  • הקמת תשתית נכונה בשביל שניתן יהיה לתפעל את המקום בצורה פרקטית.
  • חלוקה נכונה של החלל בשביל למקסם את התועלת ממנו.
  • הענקת המראה הנכון, המתאים והמעודכן ביותר

בחירת ערכת צבעים

לצבעים יש נגיעה להצלחה עיצובית של כל חלל ובעיקר כשמדובר על עסק שרוצים ליצור בו את האווירה המתאימה ולמשוך עוד ועוד לקוחות. חשוב לבחור את פלטת הצבעים שתשלוט בעיצוב של המספרה, כך שאם מדובר על מספרה שמיועדת בעיקר לילדים ונערים הצבעים הנכונים יהיו צבעים בהירים או עזים, אם זו מספרה לנשים פלטת הצבעים תהיה רכה ונשית ואם המספרה מיועדת בעיקר לגברים, הצבעים צריכים להיות ניטרליים.

חלוקת עמדות העבודה

עוד לפני העיצוב עצמו, יש לחלק את האזור בו יוצבו עמדות העבודה עם הפרמטרים הבאים: בין כל אמצע כיסא עבודה לזה שלידו, צריכים להיות 1.5 מטרים של מרחק וגובה העמדה צריך להיות עד ל-80 ס"מ מהרצפה בכדי שהלקוח או הלקוחה יוכלו לראות את עצמם ללא בעיה וללא מאמץ. הריהוט צריך להיות נוח ונעים אך עם זאת פרקטי, והדבר הנכון ביותר הוא לבחור בריהוט כהה (בעיקר כסאות) מכיוון שמהר מאוד הוא עלול להתלכלך מהחומרים שיש במקום ולא תמיד אפשר לנקות ולחדש.

יצירת אזור המתנה

אזור ההמתנה צריך להיות נוח ונעים ואפשר לנצל אותו גם לקידום מכירות של מוצרים שונים. מוצרים שנמכרים במספרות נמכרים בעשרות אחוזים יותר מחנויות אחרות אך בשל האמינות שהספר משדר, קל יותר לשווק אותם. אזור ההמתנה צריך להיות עם ספות או כסאות נוחים, עם מתקן מגזינים, עמדת קפה, מתקן מים חמים וקרים וכמובן, מוצרי השיער שרוצים למכור.

השראה

כמו בכל תחום יצירה שהוא, גם עיצוב מספרה יכול להיות פועל יוצא של השראה. השראה מעולם הספרות יכולה לייצר מספרה עם מפלסים שונים כמו שיער ארוך ומדורג, יכולה להיות עם קוים מתעגלים כמו קו השיער, וכל דבר אחר שנוגע לספרות שיוצר השראה.

כמובן שהדבר הנכון ביותר יהיה לפנות ליובל הלל, מעצב פנים בהרצליה אשר יוכל לסייע ולתת את ה"טאץ'" שלו לעיצוב המספרה בצורה מושלמת.

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן