יובל הלל

על מה חשוב להקפיד כשניגשים לעיצוב חנויות?

עיצוב חנויות הוא סוג של עיצוב פנים מסחרי שמטרתו להפוך את חלל העסק שלכם לחלל מזמין, נגיש, אינטואיטיבי וכמובן – יפהפה. אבל עיצוב של חלל יפה הוא דבר שבמסגרת תקציב מסוים, כולם יכולים לעשות. הסוד מאחורי עיצוב חנויות הוא יצירת תודעה נעימה ומוכרת שתמקסם את אחוזי ההמרה בחנות וכך גם את הרווחים שלכם כבעלי העסק. הנה כמה אלמנטים שחשוב לשים לב אליהם בזמן מלאכת עיצוב חנויות:

התאורה

העיניים שלנו דומות למצלמה, וכמו שתאורות שונות משפיעות על עצמים שונים באופן אחר, כך גם העיניים שלנו עשויות לראות אותם אחרת בהינתן תאורה שונה. לדוגמה – תאורה כחולה וסגולה משדרת אווירה צעירה ומחתרתית יותר. שימוש בתאורה צהובה וחמימה יוצרת חלל נעים ו'מוגן' יותר, ואילו תאורה לבנה בוהקת תתאים יותר לחנויות גדולות, עם היצע גדול ופרטים רבים שהלקוח צריך להבחין בהם.

הצבעים

צבעי המותג מוכרחים להיות הקו המנחה של צבעי החנות. תארו לעצמכם כניסה אל חנות פרחים וצמחייה שכל כולה מרוהטת ומאובזרת בשחור, לעומת חנות דומה שמעוצבת עם פריטים מעץ או מקושטת בפריטי קרמיקה צבעונית. ההבדל בין התחושה שיוצרים הצבעים בחנות היא ההבדל בין לקוחות מופתעים ללקוחות משלמים. לכן, כשמדובר על עיצוב חנויות, צבעים הם לא רק מגוון שצריך לבחור ממנו, אלא פרמטר של ממש.

הנוחות של הלקוח

עיצוב חנויות נועד בין השאר כדי ליצור חוויית לקוח נעימה, יעילה ומוכרת. דוגמה לכך היא חנות בגדי תינוקות שהמעברים בה צרים מכדי להסיע בהם עגלת תינוק. אף אמא לא תשאיר את התינוק שלה בקצה החנות ותתחיל להסתובב בה כשהוא נותר חסר השגחה בעגלה. דוגמה נוספת היא תליית מוצרים בסיסיים בגובה שלא ניתן להגיע אליו ללא סולם. לא כל לקוח יהיה סבלני וימתין עד שהמוכר יתפנה להוריד לו את המוצר מהמדף הגבוה. כך למעשה מפסידים לקוחות וכסף. עיצוב חנויות הוא מלאכת מחשבת אמיתית שצריכה להתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר. השקעה בעיצוב החנות שלכם היום, היא המכרה הגדולה של מחר, והצלחת העסק לשנים קדימה.

כתיבת תגובה

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן