יובל הלל

צובעים את הדירה? הנה הטרנדים החמים של השנה

מי לא אוהב לגור בדירה מטופחת, יפה וצבועה? – הוספת צבע לדירה בהתאם למגמות העכשוויות מאפשרת לנו לשדרג את הדירה בקלות ובעלות נמוכה, דבר שמשפר את עיצוב הפנים שלה מהקצה אל הקצה. זו הסיבה שבמאמר זה נכיר לכם את הטרנדים הבולטים בשנת 2020.

צבעים ניטרליים וגוונים חמים

2020 היא שנה יוצאת דופן לכל הדעות. היא גם מאתגרת מאוד, ומייצרת רמה גבוהה של חוסר ודאות בעקבות המגיפה העולמית. זו כנראה גם הסיבה לאחד הטרנדים המובהקים בתחום הצבע – העדפת צבעים ניטרליים. צביעת דירה בצבע ניטרלי – למשל בז' או אפרפר, וגם הגוונים הבהירים של הסגלגלים – מוסיפה לחלל שקט, מצרך שאנחנו זקוקים לו במיוחד בימים אלה.

העדפה נוספת היא לגוונים החמימים שבסקאלת הצבעים, בין השאר כי אנחנו מחפשים גם חמימות בתקופה שבה ישנו צורך ממשי לשמור על ריחוק פיזי.

להכניס את הטבע הביתה דרך צבע

עוד טרנד בעיצוב דירות שמביאה איתה 2020 הוא הכנסת הטבע הביתה. גם מגמה זו היא תגובה לשינוי שנכפה עלינו בתחילת השנה ולהגבלות המשמעותיות על היציאה ממרחבי המגורים. בנוסף זהו גם המשך ישיר למגמה שמתעצמת כבר מספר שנים – הוספת אלמנטים טבעיים רבים לחללים השונים בדירות, כחלק מהשאיפה להתחבר יותר לטבע. עבור צביעת דירות האופציות הדומיננטיות הן טרקוטה, ירוק זית, גווני יין אדמדמים, מוקה ועוד.

גוונים פסטליים רכים

בשנה קשוחה אך טבעי הוא שאחד הטרנדים המוצלחים הוא חיפוש גוונים רכים, כאלה שמוגדרים כנשיים אבל בעידן הפלואידי שבו אנחנו חיים גם גברים רבים מתחברים אליהם – ורוד על גווניו השונים, ארד, תכלת עדין מאוד, סומק ועוד.

איך להעניק לדירה מראה מושלם באמצעות צביעת הקירות?

ישנן כמובן שלל דרכים להקנות לדירה מראה שובה לב על בסיס הצבעים הטרנדיים. צביעת הקירות והתקרות מעניקה לבית חזות נקייה, כמו חדשה, והיא גם הזדמנות להביא לידי ביטוי מרבי טרנד שמוצא חן בעיני בני הבית.

אחד הקונספטים המעניינים לגבי צביעת דירה הוא 60-30-10. בשיטה זו בוחרים 3 צבעים. הם יכולים להיות מאותה משפחה (למשל גוונים שונים של אפור), מנוגדים (למשל לבן, שחור ו-ורוד), 3 גוונים חמימים או כל שילוב אחר שמשקף את ההעדפות של בני האדם שגרים בדירה וגם את הטרנדים החדשים. בצבע הניטרלי והבהיר יחסית מבין ה-3 משתמשים כדי לכסות 60% משטח הקירות בחלל שאותו צובעים. הצבע הבא בתור יכסה 30% מקירות, ובצבע הנועז יחסית או הכהה יותר השימוש יהיה בהיקף של 10% מכלל השטח. בדרך זו אפשר לייצר צבעוניות מרשימה וגם לשמור על איזון מדויק ולא לתת לצבע אחד להשתלט על החלל.

ומה עושים עכשיו?

צביעת דירה ברמה גבוהה באמת מחייבת מקצועיות. העלות של צבעי לדירה היא לא גבוהה במיוחד, ובנוסף הניסיון והמיומנות עשויים לחסוך לכם כסף בזכות קניית כמות מדויקת של צבע. מצד שני, אם יש לכם זמן פנוי ומוכנות למאמץ, תוכלו לצבוע את הדירה בעצמכם וליהנות גם כן ממראה מחודש וטרנדי.

צריכים לצבוע את הדירה? פנו לתצבע לי: https://www.home-painting.co.il

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן