יובל הלל

עיצוב בתי קפה

מעבר לקפה טוב ותפריט מגוון ועשיר, בית קפה אמור לספק ליושביו גם חוויה נעימה ומהנה, כאשר בחלק מהמקרים הוא יתאפיין בקונספט ייחודי, אשר יבוא לידי ביטוי בעיצוב בית הקפה.
רוב היזמים אשר מעוניינים לפתוח בית קפה, בוחרים להשתמש בשירות של מעצב פנים המתמחה בעיצוב בתי קפה. אחד מהשלבים הראשונים בהתקשרות בין המעצב לבין בעל בית הקפה, הוא מציאת הקונספט הייחודי לבית הקפה – כאשר תכנון העיצוב צריך להיות מבוסס במידה רבה על אותו הקונספט.

הקונספט יכול להשפיע במידה רבה הן על קהל הידע אליו פונה בית הקפה, הן על אופן חלוקת החלל, והן על נושאים פונקציונאליים והחלטות עיצוביות, הרכב התפריט, סוג השירות ועל נושאים נוספים – מהסיבה הזאת, חשוב לא להקל ראש בבחירת הקונספט, תוך בחינה מקיפה של מספר רעיונות ומחקר מקיף ומעמיק של הרעיון הנבחר.  

עיצוב בתי קפה – קביעת התקציב

התקציב ישפיע משמעותית על כשרוצים להשקיע בעיצוב בתי קפה – אך כאן חשוב לציין כי מעצב פנים מוכשר אשר חושב מחוץ לקופסא, ידע להוציא תוצאות מרשימות גם מתקציב שהינו נמוך יחסית. בעת הקמת בית קפה, חשוב לתכנן תקציב מפורט, אשר לוקח בחשבון את כל הפרמטרים הדורשים השקעה כספית, ובין היתר גם נושאים כמו רכישת ריהוט, אקססוריז, תאורה ואפילו כלי הגשה – כולם מהווים חלק בלתי נפרד מהליך עיצוב פנים של בית קפה.

חשיבותם של הפרטים הקטנים

מעבר להחלטות עיצוביות גדולות ומשמעותיות כמו,תכנון החלל, בחירת הצבעים והרהיטים, בהליך של עיצוב בית קפה, ישנה השפעה רבה וחשיבות גבוהה גם לפרטים הקטנים: גרפיקה על הקירות, וילונות, טפטים – כל אותם פרטים קטנים, אשר בכוחם ליצור בסופו של דבר את הקונספט הייחודי של בית הקפה.

בחירת מעצב הפנים המתמחה בעיצוב בתי קפה

 לשלב בחירת מעצב הפנים תהיה השפעה רבה על התוצאה הסופית. בעת בחירת מעצב פנים חשוב לשים דגש על ניסיון, רמה מקצועית וכמובן כישרון!
ניתן לבקש לראות תיק עבודות הכולל דוגמאות של עיצובים קודמים, בכדי להבין אם אותו המעצב אכן מתאים למשימה.
כמובן שחשוב גם להיפגש עם המעצב ולוודא שאכן קיימת איתו חיבור ותקשורת טובה – יש לזכור שעל המעצב להבין לעומק מי עומד מולו, מהן הדרישות, הצרכים והכוונות שלו לגבי בית הקפה – כאשר תפקיד המעצב הוא להוציא את כל אותם הרצונות אל הפועל.

סיכום ויציאה לדרך

עיצוב בית הקפה יכול להוות כהליך מרגש ומהנה, וזאת במידה ומקפידים על ביצוע של מספר פעולות מקדימות פשוטות, ובין היתר: השקעה בתכנון מקדים, שימת דגש על כל הפרטים (כולל הפרטים הקטנים), חשיבה מחוץ לקופסא, ובחירה מושכלת במעצב הפנים המקצועי והמנוסה אשר יגויס למשימה.

ביצוע כל אחת מהפעולות בצורה מושכלת ונבונה, יעלו במידה רבה את הסיכויים שבסופו של התהליך, בית הקפה יענה על כל הדרישות והציפיות, ואף יגשים את החלומות שלכם!

 

 

לסיכום, עיצוב בתי קפה נכון ישפיע משמעותית על החווית השימוש של הלקוחות. חשוב לבחור בקפידה מעצב פנים שתהיה לכם כימיה איתו.

 

 

 

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום.

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר

כתבות על עיצוב בתי קפה

בחירת תאורה

בחירת תאורה כוחה של תאורה הוא עצום ושימוש נכון בתאורה יכול לעשות נפלאות בפרוייקט שלכם. בתחילה נדבר על הפנס החשוב ביותר: השמש. לתאורה טבעית יש

קרא עוד »
Call Now Button דילוג לתוכן