יובל הלל

עיצוב בתי קפה

מעבר לקפה טוב, ותפריט מגוון ועשיר, בית קפה אמור לספק ליושביו גם חוויה נעימה ומהנה, כאשר בחלק מהמקרים, הוא יתאפיין בקונספט ייחודי, אשר יבוא לידי ביטוי בעיצוב המקום. רוב היזמים אשר מעוניינים לפתוח בית קפה, בוחרים להשתמש בשירות של מעצב פנים, המתמחה באופן פרטני בעיצוב בתי קפה. אחד מהשלבים הראשונים, בהתקשרות בין המעצב לבין בעל הקפה, הוא מציאת הקונספט הייחודי לבית הקפה – כאשר תכנון העיצוב, אמור להיות מבוסס במידה רבה על אותו הקונספט. הקונספט יכול להשפיע במידה רבה הן על קהל הידע אליו פונה בית הקפה, הן על אופן חלקות החלל, והן על נושאים פונקציונאליים והחלטות עיצוביות, והן על הרכב התפריט, על סוג השירות ועל נושאים נוספים – מהסיבה הזאת, חשוב לא להקל ראש בבחירת הקונספט, תוך בחינה מקיפה של מספר רעיונות, ופיתוח מקיף ומעמיק של הרעיון הנבחר.  

קביעת התקציב

תקציב ישפיע משמעותית על נושא עיצוב בית קפה – אך כאן חשוב לציין כי מעצב פנים מוכשר, אשר חושב מחוץ לקופסא, ידע להוציא תוצאות מרשימות גם מתקציב שהינו נמוך יחסית. בעת הקמת בית קפה, חשוב לתכנן תקציב מפורט, אשר לוקח בחשבון את כל הפרמטרים הדורשים השקעה כספית, ובין היתר גם נושאים כמו רכישת ריהוט, אקססוריז, תאורה ואפילו כלי הגשה – כולם מהווים חלק בלתי נפרד מהליך עיצוב פנים של בית קפה.

חשיבותם של הפרטים הקטנים

מעבר להחלטות עיצוביות גדולות ומשמעותיות כמו, בחירת הצבעים והרהיטים, בהליך של עיצוב בית קפה, ישנה השפעה רבה וחשיבות גבוהה גם לפרטים הקטנים: גרפיקה על הקירות, כריות על הכיסאות – כל אותם פרטים קטנים, אשר בכוחם ליצור בסופו של דבר את הקונספט הייחודי של בית הקפה.

בחירת מעצב הפנים

 לשלב בחירת מעצב הפנים, תהיה השפעה רבה על התוצאה הסופית. בעת בחירת מעצב פנים חשוב לשים דגש על ניסיון, רמה מקצועית וכמובן, כישרון – ניתן לבקש לראות תיק עבודות הכולל דוגמאות של עיצובים קודמים, בכדי להבין אם אותו המעצב אכן מתאים למשימה. כמובן, חשוב להיפגש עם המעצב ולוודא שאכן קיימת אתו חיבור ותקשורת טובה – יש לזכור שעל המעצב להבין לעומק מי עומד מולו, מהן הדרישות, הצרכים והכוונות שלו לגבי בית הקפה – כאשר המעצב אמור להוציא את כל אותם הרצונות אל הפועל.

עיצוב בית הקפה יכול להוות כהליך מרגש ומהנה, וזאת, במידה ומקפידים על ביצוע של מספר פעולות מקדימות פשוטות, ובין היתר: השקעה בתכנון מקדים, שימת דגש על כל הפרטים (כולל הפרטים הקטנים), חשיבה מחוץ לקופסא, ובחירה מושכלת במעצב הפנים המקצועי והמנוסה אשר יגויס למשימה. ביצוע כל אחת מהפעולות בצורה מושכלת ונבונה, יעלו במידה רבה את הסיכויים שבסופו של התהליך, בית הקפה יענה על כל הדרישות והציפיות, ואף יגשים את החלומות.

 

לפגישת ייעוץ ללא עלות

או התקשרו: 052-3683685

כתבות על עיצוב בתי קפה

בחירת תאורה

בחירת תאורה כוחה של תאורה הוא עצום ושימוש נכון בתאורה יכול לעשות נפלאות בפרוייקט שלכם. בתחילה נדבר על הפנס החשוב ביותר: השמש. לתאורה טבעית יש

קרא עוד »

פרוייקטים לדוגמא

Call Now Button דילוג לתוכן