יובל הלל

עיצוב דוכנים

עיצוב דוכנים הוא הליך אשר טומן בחובו אתגר גדול אשר ייעודו לנצל בצורה חכמה שטח מצומצם ולהפוך אותו למקום מרשים ומזמין.
עיצוב דוכני מכירה אשר ממוקמים בשטח מסוים כמו קניון או מרכז מסחרי, מצריך תכנון מקדים אותו בעלי השטח יצטרכו לאשר. ההגדרה הראשונית כוללת את מידות השטח, הגדרת האלמנטים השונים אשר יהוו חלק מאותו הדוכן ומיקומם – כמובן, שיש צורך להתחשב בדוכנים או החנויות הסמוכות ולהשאיר להם מרחב וכמובן, להקפיד שהדוכן לא יתנשא לגובה רב מדי בכדי לא להסתיר.. רק לאחר שיתקבל אישור על הקמת הדוכן, אפשר לצאת לדרך ולהתחיל לבנות וליצור את הדוכן.

דגשים חשובים על עיצוב דוכנים  

בעיצוב דוכנים ישנם מספר פרמטרים שחשוב לשים עליהם דגש על מנת להשיג תוצאה משביעת רצון – כשהמטרה היא ליצור דוכן מרשים ובולט מחד, אך תואם את המיתוג שלו ואת סוג המוצרים שהוא מוכר מאידך, בין הפרמטרים עליהם חשוב לשים דגש בהליך עיצוב דוכנים:

·        בחירת חומרים – רוב דוכני המכירות עשויים מעץ מכיוון שמדובר בחומר גמיש מהבחינה העיצובית, יציב ועמיד ומעבר לכך עלותו היא יחסית נמוכה. יחד עם זאת, מי שמקצה למטרה תקציב גבוה יותר ומעוניין ליצור דוכן מושקע וייחודי, יוכל גם לבחור חומרים אחרים לאותה מטרה.  

·        קונספט – חשוב להקפיד שעיצוב הדוכן יהיה תואם הן למוצרים הנמכרים בו והן לקהל היעד של אותם המוצרים. יצירתיות, מקוריות וחשיבה מחוץ לקופסא יהיו כמובן מבורכים בהליך של עיצוב דוכנים – כשהמטרה תהיה ליצור דוכן אשר יבלוט על פני דוכני מכירה אחרים אשר ממוקמים ברדיוס שלו.

·        בחירת צבעים – גם אם הדוכן ממוקם בקניון יוקרתי ואלגנטי, אין שום סיבה שהצבעים שלו לא יהיו צבעוניים ובולטים – כמובן, כל עוד עיצוב זה תואם לקונספט ולסוג המוצרים אשר נמכרים באותו הדוכן.

·        תקציב – בעיצוב דוכנים כמו בעיצוב פנים ככלל, לגובה התקציב יש חשיבות והשפעה רבה על התוצאה – התקציב ישפיע על בחירת החומרים ועל בחירת האלמנטים השונים אשר יהוו חלק מאותו הדוכן. קיימת חשיבות גבוהה לתכנן בקפידה את התקציב עוד בטרם ניגשים לעבודת העיצוב בפועל.

תועלות ומגבלות

עיצוב חכם של דוכני מכירות אמור לקחת בחשבון הן את המגבלות – בכל זאת, הדוכן ממוקם בקניון או בשטח מסחרי ורוב המקרים גם בסמוך לדוכנים – דבר אשר טומן בחובו מגבלות רבות ומצריך התחשבות. יחד עם זאת, בהליך עיצוב דוכנים אין גבול מוגדר לרמת היצירתיות והמקוריות אשר תבוא לידי ביטוי בבחירת הצבעים, מתקני התצוגה ובאופן הסידור של המוצרים – וכאמור, כאן החוכמה היא למקסם את התועלות על אף המגבלות. כל אחד מאתנו נתקל מדי פעם בפעם בדוכני מכירות אשר משכו את תשומת לבו ולאו דווקא בגלל המוצרים שהם הציעו אלא בגלל עיצוב שונה, חדשני ומקורי ולשם בדיוק צריך לחתור, לעיצוב מקורי וייחודי.

 

פרוייקטים לדוגמא של עיצוב דוכנים

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום.

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר

כתבות על עיצוב דוכנים

בחירת תאורה

בחירת תאורה כוחה של תאורה הוא עצום ושימוש נכון בתאורה יכול לעשות נפלאות בפרוייקט שלכם. בתחילה נדבר על הפנס החשוב ביותר: השמש. לתאורה טבעית יש

קרא עוד »

צור קשר

שירותי עיצוב פנים מסחרי

שירותי עיצוב פנים פרטי

הרשמו לניוזלטר

Call Now Button דילוג לתוכן