יובל הלל

עיצוב דירות קטנות

עיצוב דירות קטנות הוא סגנון עיצוב שצריך להתחשב בפרטים הקטנים, ולמה? פשוט מאוד – דירות קטנות מסתפקות בחלל יחסית קטן, ולכן עיצוב של כל חדר צריך להתחשב במיקום החפצים והרהיטים בצורה הגיונית כך שניצול המרחב יוכל להתקיים בצורה המיטבית שלו. עיצוב דירות קטנות הוא חשוב אפילו יותר מפני שרק תכנון נבון שלהן יבטיח יכולת תנועה חופשית על אף החלל הקטן.

אין ספק כי עיצוב של חלל קטן דורש יצירתיות גדולה וחשיבה מיוחדת, על מנת לייצר סביבה אסתטית מחד ופונקציונלית מאידך, אך כיום ישנם הרבה פריטים מעוצבים אשר מותאמים בדיוק מטרה הזו – ניצול מקסימלי של השטח – ובסטייל, אך כדי למצוא אותם אתם זקוקים למעצב פנים מקצועי.
מלאכת העיצוב הינה שילוב של מדע מדויק ויצירתיות אינספות, והדבר נכון אף יותר כאשר מדובר באתגר דוגמת עיצוב דירות קטנות. במאמר זה ניתן לכם כמה כללים אשר ניתן ליישם על מנת לקבל תוצאה אופטימלית.

עיצוב דירת 4 חדרים בחולון - משפחת שניצר
עיצוב דירת 4 חדרים בחולון – משפחת שניצר

קבלו מספר טיפים חשובים אם אתם רוצים לעצב דירה קטנה

הנה כמה טיפים שמבוססים על כללי המדע המדויק האמורים לעיל, אשר בעזרתם תוכלו לגרום לכל חלל קטן להרגיש מרווח וגדול יותר ממה שהוא באמת:

  • גיוון – כאשר מחלקים חלל פתוח בעזרת שינויים בצבע, מרקמים שונים, אביזרים וטקסטיל, ניתן ליצור אשליה של שטח אשר יראה גדול הרבה יותר.
  • קירות חצי שקופים, כאלה שנפתחים ונסגרים לפי הצורך או קירות חלקיים יאפשרו מבט לטווח רחוק יותר, מה שמעניק תחושה של מרחב.
  • צבע – מצב אופטימלי הוא שהעין שלנו תוכל לנוע בחלל בלי הפרעה, ולכן מומלץ לבחור בקשת של גוונים מאותו הצבע, מה שנקרא מראה מונוכרומטי. אין זה אומר שצריך לשעמם, אפשר וכדאי להכניס נקודות צבע, כאשר ניתן לעשות זאת בעזרת אביזרים.
  • השתמשו במראות – למראות יש אפקט אשר מכפיל את תחושת המרחב, וכדאי לשלב גם אלמנטים עיצוביים מעניינים כי הם מושכים את תשומת ליבנו ומעניקים עומק לחלל.
  • מרפסת? היפטרו מן המרפסת הסגורה של פעם! תוכלו להרוויח אור רב יותר ונוף שלפתע ייכנס פנימה.
  • רהיטים דו צדדיים – לדוגמא ארון אשר משרת גם את המטבח וגם את חדר המגורים, יכול להחליף קיר ואף לחסוך שטח.
  • לא לפחד מצבע שחור – שחור הוא צבע אשר יכול לסייע מאוד להגדיר ולתחום אזורים. השחור הוא צבע שמשדר בגרות וסדר, כאשר נשתמש בו במינון ובמקום הנכונים נקבל תוצאה מרשימה במיוחד.
  • פריטים תלת מימד – ניתן למצוא פריטים רבים כגון אריחים ושטיחים בדוגמת תלת מימד, אלה יוצרים עומק ועניין ותורמים גם הם לתחושה של מרחב גדול יותר.

לסיכום, עיצוב דירה קטנה זה לא עניין של מה בכך, צרו קשר עכשיו ואשמח לעזור לכם להשיג בדיוק את הדירה עליה חלמתם

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום.

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר

כתבות על עיצוב דירות קטנות

Call Now Button דילוג לתוכן