יובל הלל

עיצוב דירות

המודעות לחשיבות האסתטיקה והעיצוב, עלתה בצורה משמעותית בשנים האחרונות, כחלק מכך, יותר ויותר אנשים בוחרים להשקיע בעיצוב חללי המגורים שלהם, ובוחרים להזמין מעצב פנים מקצועי לצורך המטרה. עיצוב דירה המתבצע בצורה חכמה, ולוקח בחשבון את כל המשתנים המשפיעים, יכול להפוך גם דירת מגורים בסיסית, לדירת חלומות אמתית. כמובן, שבכדי ליהנות מכל התועלות שעיצוב דירה מקצועי טומן בחובו, חשוב בשלב הראשון לתכנן את כל הדרישות והצרכים מהליך העיצוב, וכמובן, לבחור בצורה נבונה את מעצב הפנים אשר יירתם לצור המטרה.

התכנון של עיצוב דירה

בשלב הראשון, חשוב כאמור להבין מה המטרות, הצרכים והדרישות מהליך העיצוב, חשוב לשים דגש על נושאים כמו:

  • תקציב – מהו גובה התקציב אותו תוכלו לייעד לצורך המטרה.
  • סגנון עיצובי – אם יש לכם העדפה לסגנון עיצובי מסוים: מודרני, כפרי, וינטג’ וכו’ חשוב לקחת גם את הנושא הזה בחשבון.
  • היקף העיצוב – האם אתם מעוניינים להציב את כל הדירה, חלק מהחדרים בלבד, או אולי רק חלל אחד – לדוגמא, עיצוב מטבח, עיצוב סלון וכו’.

הבנת הדרישות והצרכים, תאפשר לכם להגיע מוכנים יותר לשלב הבא, שלב בחירת המעצב.

בחירת המעצב

מעצב פנים אמור להיות איש מקצוע מנוסה ומוכשר, כאשר חשוב מאוד לוודא שיש לכם תקשורת טובה אתו, ותחושת בטן שהוא יכול לבצע את העבודה לשביעות רצונכם המלאה. הדרך הטובה ביותר לקבל את התמונה לגבי יכולותיו של אותו המעצב, היא באמצעות בחינת תיק העבודות שלו – תיק העבודות יכלול בדרך כלל תמונות של דירות וחללים אותם עיצב מעצב הפנים ברבות השנים, ויאפשר לכם להבין אם אתם אוהבים ומתחברים ליכולות ולכישורים של אותו המעצב, או לא – ואז תמיד קיימת אפשרות לעבור בדיוק את אותו התהליך מול מעצב פנים אחר. בסופו של דבר, חשוב מאוד שתרגישו שלמים עם בחירת מעצב הפנים, ולכן, מומלץ לשים דגש על כל הפרמטרים שצוינו ולא להקל ראש בהחלטה.

מה נעשה בהליך של עיצוב דירה?

השלב הראשון של תהליך עיצוב דירה, הוא הבנה מקיפה של דרישות הלקוחות, הצרכים שלהם, החלומות אותם הם מעוניינים להגשים, וסגנון החיים אליהם הם מורגלים, או אליו הם מגוונים, ובהתאמה, לעבור להגדרת מאפייני הדירה. בשלב הבא, המעצב ישקוד על בניית פרוגראמה אשר כוללת את כל השינויים התכנוניים אותם יש לבצע בשטח הדירה. בהתאמה לפרוגראמה, ניתן לעבור לשלב הבא, שלב העיצוב בפועל, תוך יישום של כל העבודות הנדרשות בשטח הדירה על ידי בעלי מקצוע רלוונטיים: ריצוף, צבע, חיפויי קירות פנימיים וכו’. בשלב האחרון בתהליך, ולאחר שעבודות העיצוב הושלמו בצורה משביעת רצון, ניתן לעבור לשלב “הלבשת הדירה” אשר כולל רכישת רהיטים ופרטי נוי שונים, אשר אמורים להשתלב בהרמוניה עם הסגנון העיצובי שנבחר – כמובן, ששלב זה מתבצע בשיתוף מלא עם הלקוח.

לסיכום, כשמעצבים דירה מומלץ מאוד לבוא עם תקציב מוגדר מראש כי השמים הם הגבול!

עיצוב דירת 4 חדרים בחולון - משפחת שניצר

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום.

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר

כתבות על עיצוב דירות

Call Now Button

רגע לפני שאתם עוזבים...

עדיין לא מאוחר לקבוע פגישת ייעוץ

עיצוב אולמות תצוגה
דילוג לתוכן