יובל הלל

עיצוב לובי | לובאים

בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים בתחום של עיצוב לובאים, יותר ויותר אנשים, הבינו והפנימו את ההשפעה של הלובי, על האווירה ועל הרושם של אותו משאיר הבניין על כל אדם אשר נכנס לשטחו – דיירים בבנייני מגורים, עובדים בבנייני משרדים וכמובן, אורחים. ההבנה הזאת, גרמה לכך, שכיום ניתנת תשומת לב רבה לעיצוב לובי ובעיקר כאשר מדובר בבנייני יוקרה ובבנייני משרדים. כידוע הלובי, הוא הדבר הראשון בו מבחין האדם אשר נכנס לבניין מסוים, אז זה אומנם נכון שרוב האנשים לא נעצרים בלובי או מבלים בו מעבר לשניות בודדות (בדרך כלל זה בהמתנה למעלית), אבל יחד עם זאת, כשאתה נכנס לבניין ומבחין מיד בלובי מושקע ומעוצב, דבר זה יכול לרומם את הנפש, ולגרום לתחושה טובה יותר בעת ההגעה לבית או לעבודה.


מבלים בנעימים בלובי

בניגוד לבנייני מגורים ועיצוב בנייני משרדים בהם רק בשנים האחרונות מושם דגש על עיצוב לובאים, בבתי המלון מושם דגש חשוב על עיצוב לובאים כבר שנים רבות. רק שאם בעבר, עיצוב הלובאים, כלל בחירת פינות ישיבה נוחות, בר מרשים ואולי גם פסנתר, להשלמת האווירה, כיום, גם בעלי בתי המלון מגלים יותר יצירתיות ודמיון בעת עיצוב לובי. ככלל, באמצעות תכנון מקיף, מתן תשומת לב לכל הפרטים ואפילו תכנון של קונספט ייחודי, יצירתי ומקורי, ניתן להשיג תוצאות מרשימות במיוחד – מה שיכול להעלות בסופו של דבר את ערכם של הנכסים המצויים בתוך אותו המבנה. לובאים מעוצבים בבנייני מגורים ומשרדים, יכולים לכלול פינות ישיבה נעימות, מה שיתרום לגיבוש השכנים, יאפשר להכיר אנשים חדשים, ואף יהווה הזדמנות ליצירת שיתופי פעולה פוריים (בעיקר בבנייני משרדים).


חשיבותו של תכנון מקדים בעת עיצוב לובי

בכדי שהליך עיצוב לובאים, יצלח על הצד הטוב ביותר, קיימת חשיבות גבוהה להשקיע בהליך התכנון המקדים – להבין לעומק את הסגנון העיצוב של הלובי המבוקש, לתכנן את התקציב אשר ייועד לאותה המטרה, וכמובן, לבחור מעצב פנים מנוסה ומקצועי, אשר מתמחה בין היתר גם בנושא של עיצוב לובאים – בכדי לקבל את התמונה המלאה על יכולותיו של מעצב פנים, ניתן לבקש להתרשם מתיק העבודות שלו, ובהתאם לעבודות המוצגות, לקבל ההחלטה מושכלת ונבונה האם מדובר במעצב המתאים למשימה – כמובן, שמומלץ גם להסתכל על דוגמאות של עיצובי לובאים ברשת האינטרנט, על מנת לקבל משם רעיונות מקוריים ויצירתיים שאתם אוהבים, ואולי ליישם אותם גם בהליך עיצוב הלובי שלכם.
לובי יכול להוות ללא כל ספק כפינה נעימה, אשר תורמת תרומה גדולה לאווירה וליוקרה של הבניין – ובמקרים מסוימים, אף יכולה ליצור קרבה ושיתוף פעולה בין הדיירים (מי יודע, אולי ארוחות משותפות הן רק עניין של זמן). כמובן, שבכדי ליהנות מכל התועלות אותן מעוצב טומן בחובו, חשוב לתכנן את הליך העיצוב בקפידה, כמו גם לבחור בצורה נבונה את מעצב הפנים אשר יגויס למטרה.

 

לסיכום, כשרוצים לעצב לובי הדבר כי חשוב שיש ליצור הוא WOW לבאי הבניין.

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום.

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר

כתבות על עיצוב לובי

Call Now Button דילוג לתוכן