יובל הלל

עיצוב לובי | עיצוב לובאים

עיצוב לובי
עיצוב לובי

עיצוב לובי – מה זה אומר?

בין אם אתם שמים לב לזה ובין אם לא, אתם מבלים הרבה זמן בלובאים השונים. אם אתם אנשי עסקים, בוודאי יוצא לכם לא פעם ולא פעמיים ביום להסתובב בין בנייני משרדים ולהמתין לפגישות. אם אתם הורים לילדים קטנים, בוודאי יוצא לכם לבקר בכל יום בבניין מגורים אחר שבו מתגורר אחד מילדי הגן, לקראת מפגש משותף של משחקים אחר הצהריים.

אז נכון, כנראה שאחרי דקות ספורות תעזבו את הלובי, אבל כמה נעים היה אם זמני ההמתנה שלכם היו עוברים בנעימים בחלל שמשדר אווירה של רוגע ושקט? כאן בדיוק עיצוב לובי נכנס לתמונה.

תוכן עניינים

עיצוב לובי של בניין
עיצוב לובי של בניין
עיצוב לובי מרשים
עיצוב לובי מרשים
לובי בניין
עיצוב לובי בניין
עיצוב לובי נקי
עיצוב לובי נקי

חשיבות עיצוב הפנים של לובי הבניין

בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים בתחום של עיצוב לובאים, יותר ויותר אנשים, הבינו והפנימו את ההשפעה של הלובי, על האווירה ועל הרושם של אותו משאיר הבניין על כל אדם אשר נכנס לשטחו – דיירים בבנייני מגורים, עובדים בבנייני משרדים וכמובן, אורחים. 

ההבנה הזאת, גרמה לכך, שכיום ניתנת תשומת לב רבה לעיצוב לובי ובעיקר כאשר מדובר בבנייני יוקרה ובבנייני משרדים. כידוע הלובי, הוא הדבר הראשון בו מבחין האדם אשר נכנס לבניין מסוים, אז זה אומנם נכון שרוב האנשים לא נעצרים בלובי או מבלים בו מעבר לשניות בודדות (בדרך כלל זה בהמתנה למעלית), אבל יחד עם זאת, כשאתה נכנס לבניין ומבחין מיד בלובי מושקע ומעוצב, דבר זה יכול לרומם את הנפש, ולגרום לתחושה טובה יותר בעת ההגעה לבית או לעבודה.

מבלים בנעימים בלובי

בניגוד לבנייני מגורים ועיצוב בנייני משרדים בהם רק בשנים האחרונות מושם דגש על עיצוב לובאים, בבתי המלון מושם דגש חשוב על עיצוב לובאים כבר שנים רבות. רק שאם בעבר, עיצוב הלובאים, כלל בחירת פינות ישיבה נוחות, בר מרשים, תאורה ואולי גם פסנתר, להשלמת האווירה, כיום, גם בעלי בתי המלון מגלים יותר יצירתיות ודמיון בעת עיצוב לובי. ככלל, באמצעות תכנון מקיף, מתן תשומת לב לכל הפרטים ואפילו תכנון של קונספט ייחודי, יצירתי ומקורי, ניתן להשיג תוצאות מרשימות במיוחד – מה שיכול להעלות בסופו של דבר את ערכם של הנכסים המצויים בתוך אותו המבנה. לובאים מעוצבים בבנייני מגורים ומשרדים, יכולים לכלול פינות ישיבה נעימות, מה שיתרום לגיבוש השכנים, יאפשר להכיר אנשים חדשים, ואף יהווה הזדמנות ליצירת שיתופי פעולה פוריים (בעיקר בבנייני משרדים).

חשיבותו של תכנון מקדים בעת העיצוב

בכדי שהליך עיצוב לובאים, יצלח על הצד הטוב ביותר, קיימת חשיבות גבוהה להשקיע בהליך התכנון המקדים – להבין לעומק את הסגנון העיצוב של הלובי המבוקש, לתכנן את התקציב אשר יועד לאותה המטרה, וכמובן, לבחור מעצב פנים מנוסה ומקצועי, אשר מתמחה בין היתר גם בנושא של עיצוב לובאים. בכדי לקבל את התמונה המלאה על יכולותיו של מעצב פנים, ניתן לבקש להתרשם מתיק העבודות שלו, ובהתאם לעבודות המוצגות, לקבל ההחלטה מושכלת ונבונה האם מדובר במעצב המתאים למשימה – כמובן, שמומלץ גם להסתכל על דוגמאות של עיצובי לובאים ברשת האינטרנט, על מנת לקבל משם רעיונות מקוריים ויצירתיים שאתם אוהבים, ואולי ליישם אותם גם בהליך עיצוב הלובי שלכם.

פוטנציאל לפינה נעימה לשהות בה

לובי יכול להוות ללא כל ספק כפינה נעימה, אשר תורמת תרומה גדולה לאווירה וליוקרה של הבניין – ובמקרים מסוימים, אף יכולה ליצור קרבה ושיתוף פעולה בין הדיירים (מי יודע, אולי ארוחות משותפות הן רק עניין של זמן). כמובן, שבכדי ליהנות מכל התועלות אותן מעוצב טומן בחובו, חשוב לתכנן את הליך העיצוב בקפידה, כמו גם לבחור בצורה נבונה את מעצב הפנים אשר יגויס למטרה.

עיצוב לובי של היום הוא ממש לא כמו עיצוב לובי של פעם

תחום העיצוב עובר כל הזמן שינויים והתפתחויות, וגם כשמדברים על עיצוב לובי באופן ספציפי מגלים שמדובר כאן על תחום ששינה את פניו כמעט לחלוטין בשנים האחרונות. עיצוב לובי מביא איתו היום שילוב בין צבעים קלאסיים לבין צבעים "שוברים", שילוב בין רהיטי יוקרה לבין פינות ישיבה קלילות ומאווררות, חפצי נוי שיעטרו את החלל כמו עציצים או שולחנות ואפילו ריח שיופץ בלובי וישרה עליו אווירה ריחנית ונעימה.

היום, בזמן תהליך של עיצוב לובי, נלקחים בחשבון כל הפרטים – גם הפרטים גדולים והמובנים מאליהם כמו הרהיטים ודלת הכניסה, וגם הפרטים הקטנים כמו הריח או המוזיקה שתושמע ברקע.

עיצוב לובי של משרד ועיצוב לובי של בניין מגורים – האם זה אותו דבר?

כמו בכל תחום העיצוב הגדול, כל חלל מביא איתו עיצוב משלו. כשמדברים על עיצוב לובי של משרד מדברים בדרך כלל על עיצוב מאסיבי שלוקח בחשבון חלל גדול ומרכזי, כזה שעוברים בו מאות אם לא אלפי אנשים מדי יום. עובדים של המקום, אורחים חד פעמיים ומנהלים של חברות אחרות שמגיעים לפגישות עסקיות – נמנים כל אלו עם המבקרים בלובי של בניין המשרדים, ולכן אפילו בדקות הספורות שהם מבלים בו, הם צריכים להרגיש בו הכי בנוח.

לעומת זאת, עיצוב לובי של בניין מגורים יתרכז בדרך כלל בשטח קטן יותר, ולכן אין כאן כל צורך או רצון להעמיס עליו פריטים שיהפכו אותו לצפוף ודחוס. עיצוב לובי של בניין מגורים יתן מענה לדיירים בבניין ולמבקרים בו, בכל הנוגע לריחות, אווירת מרחב פתוח ופריטי נוי שונים כמו תמונות או צמחיה מסוגים כאלו או אחרים.

האם זה חובה?

אז כמו כל דבר, גם עיצוב לובי הוא לא עניין של הכרח. אנשים שמרגישים בנוח עם חלל הלובי כמו שהוא כרגע, יכולים בהחלט להשאר איתו. מה שכן ניתן להגיד בפה מלא הוא שעיצוב לובי היום הוא אמנם לא חובה, אבל הוא בהחלט מומלץ. לעיצוב לובי יש תפקיד חשוב בשמירה על האווירה הנינוחה שמתרחשת בבניין – מכל סוג שהוא. בגלל הסיבה הזו, בעלי משרדים רבים, כמו גם בעלי בנייני מגורים רבים, לא פוסחים על השלב של עיצוב לובי, ומשקיעים בו ברמה שתוכל להביא אותו לגבהים חדשים של סטנדרט ואיכות.

האם זה יקר?

תחום העיצוב מאפשר בשנים האחרונות תהליך שבו התקציב הוא האלמנט המרכזי שמוביל את הדרך. עיצוב לובי יכול להתחיל בכמה אלפי שקלים והוא יכול גם להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים – הכל בהתאם לשיקולים האישיים שלכם והמבנה שבו הלובי מוצב.

במידה ותגיעו עם תקציב מוכן מראש, יהיה אפשר להתאים לכם תכנית עיצוב לובי שעומדת בתקציב ועדיין משלבת את כל האלמנטים החשובים על מנת להפוך אותו לחלל שנעים לשהות בו. להבדיל, במידה והתקציב הוא לא מה שמוליך אתכם לאורך הדרך, תוכל להיבנות עבורכם תכנית עיצוב לובי שתוכל להכיל גם את האלמנטים הבסיסיים של כל עיצוב לובי, וגם אלמנטים נוספים שיוכלו להפיח עוד חיים בחלל הלובי.

איך מתחילים?

אז מה שכדאי לעשות עכשיו זה להשאיר את הפרטים שלכם, ואנחנו נדאג ליצור איתכם קשר. בשלב הראשון נתאם ציפיות ונבין מה הרצונות שלכם בכל הנוגע לעיצוב לובי, ולאחר מכן נוכל להתקדם אל עבר בניית תכנית ברורה, שרטוטים, רכישות של פריטים ועיצוב בפועל. אז קדימה, זה הזמן שלכם לצאת לדרך ולהקנות ללובי שלכם את המראה המושלם!

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום!

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר

כתבות על עיצוב לובי

שאלות נפוצות על עיצוב לובי

כדי שתהליך עיצוב הלובי, יצלח על הצד הטוב ביותר, קיימת חשיבות גבוהה בהליך תכנון מקדים ומדויק – להבין לעומק את הסגנון העיצוב של הלובי המבוקש, לתכנן את התקציב אשר יועד לאותה המטרה, וכמובן, לבחור מעצב פנים מנוסה ומקצועי.

התהליך מתחיל בהבנת הלקוח, הגדרת הצרכים, הרצונות וסגנון העיצוב שלו. במהלך הפגישה נבין איך למקסם את הפונקציונליות של החלל בהתאם לצורך. אחרי הפגישה תתבצע תוכנית עבודה והדמיות לפי הצורך.  

בהחלט! אני מלווה את הלקוח מהשלב הרעיוני עד סוף הביצוע וגם אחרי.

במשך השנים ולאורך פרוייקטים רבים שליוויתי, אספתי אנשי מקצוע בכל התחומים שאני מאוד מעריך וסומך על העבודה שלהם.

הכל מתחיל במחקר, אני לומד את העסק ובונה לו סיפור עיצובי ייחודי אשר יהיה סימן ההיכר שלו.

לאחר גיבוש הקונספט העיצובי אנו ממשיכים לשלב התכנון והביצוע, אשר כולל סט תוכנית, הדמיה תלת מימדית, ליווי צמוד ופיקוח עליון.

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן