יובל הלל

עיצוב משרדים

מה נדרש כשרוצים לעצב את המשרד

עיצוב משרדים מצריך תכנון מקדים מקיף וקפדני, ועבודה יסודית ומקצועית תוך שימת דגש על כל הפרטים הקטנים.
בסופו של דבר, התוצאה שתתקבל צריכה לספק את המענה הטוב ביותר על מלוא הדרישות והצרכים שלכם ושל העובדים שלכם.

חשוב לזכור כי עיצוב משרדים אשר תוכנן בקפידה ובוצע ברמה גבוהה, יאפשר לכם ולעובדיכם ליהנות מסביבת עבודה נוחה ונעימה – ובכוחה של סביבה שכזאת להגדיל נאמנות ולהגדיל תפוקה!

 מעבר לכך, עיצוב מרשים, אשר תואם לסוג העסק, כמו גם למיתוג שלו, אף יתרום תרומה גדולה למוניטין של העסק ולרושם אותו הוא ישאיר על הלקוחות. גם על הקולגות אשר יגיעו למשרד לצורך פגישות הוא יותר רושם לא מועט.
מהסיבות הללו ועוד חשוב לא להקל ראש בעיצוב ולבחור לצורך המשימה במעצב פנים מנוסה ומקצועי, אשר מתמחה באופן פרטני בתחום.

עיצוב משרדים – 3 טיפים

1. צריך לקחת בחשבון מגוון רחב של פרטים ובין היתר: הדרישות, הציפיות והצרכים הפרטניים של בעל המשרד ושל העובדים, גודל המשרד, מספר העובדים, התחום בו עוסק המשרד, המיתוג של המשרד, האם המשרד מקבל לקוחות ובאיזו תדירות, התקציב אשר מיועד למטרה ועוד שורה ארוכה של פרמטרים אשר לכל אחד יהיה בסופו של דבר השפעה על התוצאה הסופית. 

2. בעת עיצוב משרד, נשים דגש משמעותי על בחירת פתרון האחסון המתאימים  מכייוון שבאופן טבעי בהרבה משרדים ניתן למצוא ציוד משרדי בכמויות גדולות כגון קלסרים וניירת, וכדי לשמור על מראה נקי ומרשים יש לדאוג לפתרונות אחסון מתאימים. 

3. פרמטר חשוב לו נשים דגש משמעותי בהיבט הפונקציונאלי והוא בחירת הרהיטים! מכיוון שעובדי המשרד מבלים שעות ארוכות בישיבה, חשוב להקפיד על בחירת כיסאות מתאימים ונוחים, וכמובן גם שולחנות מתאימים בפונקציונליות, במראה ובנוחות.

"לפני" ו"אחרי"

השוו עם העכבר...

כיצד עיצוב המשרד יתרום לעסק

בין אם מדובר בפתיחה של עסק חדש או עיצוב של משרד קיים, יש חשיבות רבה לבחון את נראות המשרד מול הלקוחות והעובדים על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר. עיצוב משרד משפיע על ההצלחה של העסק ועשוי להיות בעל חשיבות רבה בהצלחתו. הדרך הטובה ביותר היא לשכור את שירותיו של מעצב פנים לטובת עיצוב פנים למשרד. מראה של משרד אפור אינו נעים במיוחד  הן עבור העובדים והן עבור ציבור הלקוחות ולכן על מנת להעניק למשרד מראה חדש ויפה יותר יש לשכור את השירות של בעלי מקצוע.

משרד מעוצב משפיע על עבודת הצוות

העבודה במשרד מעוצב משפיעה גם על עבודת הצוות ותורמת לתחושה טובה. במסגרת עיצוב פנים למשרדים קיימת חשיבות עליונה לבחון את השינויים השונים  וכן להתאים את העיצוב בהתאם סגנון העבודה על מנת לאפשר לעובדים מרחב עבודה נוח ויעיל. עבודת צוות נוחה תהווה קרקע פוריה לעבודה טובה יותר. משרד מעוצב תורם לתחושה נעימה יותר וכן מסייע בהגברת המוטיבציה בקרב המנהלים והעובדים. יתרה מזאת, משרד מעוצב משפיע גם על המכירות. 

משרד מעוצב משפיע על הלקוחות

לקוחות אשר יכנסו אל משרד מעוצב ירגישו בנוח יותר ויהיו בעלי תחושה חיובית אשר תשפיע על ההתנהלות שלהם בהמשך ותגרום להם לחשוב מחשבות חיוביות על העסק כתוצאה מהנראות.

מעצב פנים מקצועי חייב להתאים את עצמו לעידן הנוכחי

בבואו של מעצב פנים לעצב משרד עליו לבחון את הצרכים של העסק ולבחון את ההתנהלות במשרד- אילו שירותים המשרד מעניק? האם מדובר בשירותי מכירה? מהן שעות הפעילות של המשרד? התשובה לשאלות הללו עשויה לתת מענה מקיף ולסייע רבות. מעצב פנים מקצועי צריך להביא בחשבון את השינויים אשר חלו בתחום העיצוב המשרדי ובין היתר התייחסות למסכים וכן מערכות הקרנה או מערכות הגברה וכן שימוש במערכות תאורה שונות. מעצב פנים מקצועי יהיה איש מקצוע אשר לו ניסיון רב בתחום ומוניטין של שנים רבות. מעצב מקצועי יקפיד לשלב בעבודה שלו קונספט עיצוב מקורי תוך הקפדה על הצרכים של בעלי העסקים.

פונקציונאליות לצד יצירתיות

למרות שבעת עיצוב משרדים, נשים דגש משמעותי על נושא הפונקציונאליות, אנו לא מתפשרים על אסטטיות ויצירתיות רבה בכל מה שקשור לעיצוב החללים השונים במשרד. עיצוב מודרני עם תקרות חשופות וחללים פתוחים (Open Space) מהווה כיום יותר את נחלתם של חברות הייטק, אך יחד עם זאת, גם משרדים העוסקים בתחומים יותר מסורתיים, כגון רואי חשבון ועורכי דין, בהחלט יכולים היום קצת לשבור את הכללים.

בסופו של דבר, הסגנון העיצובי הנבחר צריך להיות מותאם למיתוג ולהעדפות של בעל המשרד ולקהל הלקוחות שלו.

כאמור, לעיצוב משרדים יש השפעה רבה על שביעות רצונם של העובדים, ועל המוניטין של העסק, ולכן, קיימת חשיבות גבוהה להשקיע בתכנון העיצוב, תוך ראייה מקיפה של מלוא הפרטים. הבנת הדרישות והצרכים, ובחירה נבונה ומושכלת במעצב פנים, תעלה בצורה משמעותית את הסיכוי שעיצוב המשרד יהיה מתוכנן נכון ומדיוק – וכאשר מדובר בעיצוב משרדכם, אין שום סיבה שתתפשרו על פחות מכך.

7 טעויות נפוצות בעיצוב משרדים

מתוכנית לחלל עבודה פתוח ועד חלוקת החלל לאזורים פרטיים, חשוב לתת למשרד שלכם את המהפך הנחוץ לו. אבל כשמדובר בעיצוב משרדי נכון, זה לא פשוט כל כך כמו סתם להכניס שולחן פינג פונג ולהציע הטבות מדהימות (אם כי זה בהחלט לא מזיק).

משרדים מעוצבים באופן יעיל מטפחים את יצירתיות העובדים, מצליחים לעזור בניהול זמנים ואף משפרים את העסקים. אך חשוב ככל שיהיה לעדכן משרדים מיושנים ולעצב היטב חדשים, חשוב לא פחות להימנע ממלכודות עיצוב משרדיות נפוצות. מהאשמים הרגילים כמו תאורה לקויה וכלה בבעיות פחות ברורות כמו חלוקה לא נכונה של החלל, הימנעות מטעויות עיצוב אלה תעזור להבטיח שהמשרד שלכם הוא נכס מרכזי לעסק.

עוקבים אחרי הטרנד

כן, יש המון משרדים מגניבים שיכולים להעניק השראה לעיצוב המשרדים שלכם, אבל אתם יכולים להיות בטוחים שמשהו ישתבש אם אתם מנסים לרדוף אחר טרנדים בלי לשקול קודם אם הם אכן מתאימים לצרכים שלכם.

אם תשאל כל מעצב הוא יגיד לך שזאת הטעות הכי נפוצה שאנשים עושים בעיצוב המשרדים שלהם. לדוגמה, משרדי גוגל ידועים בעיצוב שלהם, והרבה אנשים חולמים לעבוד במשרדים כאלו. אבל האם באמת מרחב דמוי גוגל מתאים להם? עדיף לבנות סביבת עבודה סביב הטעם והצרכים האישיים שלכם ולא של מישהו אחר. כמו כן, אתם צריכים לחשוב אם באמת הייתם יכולים לעבוד במשרד כזה.

התעלמות מאקוסטיקה

האם עבדתם פעם במשרד סופר רועש או סופר שקט? זה נורא, נכון? אבל כמו שרובנו חווינו את זוועות האקוסטיקה המוזרה בכל מיני מקומות, כשמגיע הזמן לעצב חלל לחברה, בוסים רבים מתעלמים מהנושא.

במיוחד במשרדים פתוחים, איכות האקוסטיקה חשובה באמת. שימוש בחומרים אקוסטיים להפחתת רמות הרעש יכול לעשות הבדל עצום ביכולת העובדים לעבוד בחלל, וברמות הנוחות שלו.

אבל חשוב שהמשרד לא יהיה יותר מדי שקט. רעשי רקע מסוימים נחוצים כדי שאנשים יוכלו לשוחח מבלי להעביר את התגובות הפרטיות שלהם למשרד כולו. זה גם עוזר לעובדים לעשות יותר. יש אפילו מחקרים כי צלילים ברמה מסוימת עוזרים לעובדים. לדוגמה, רמת רעש המתקשרת לאנשים לבתי קפה עמוסים היא אידיאלית ליצירתיות.

תאורה לקויה

השימוש בתאורה לא נכונה יכול לפגוע בעבודה. אור עמום מקשה על ראייה ומאמץ את העיניים, עם זאת תאורת ניאון קשה מדי יכולה לעורר מיגרנות ובעיות בריאות אחרות. שלבו תאורה מסוגים שונים ברחבי המשרד כדי ליצור תמהיל טוב. ואל תשכחו את השמש – זהו מקור האור הטוב ביותר, אז נצלו את החלונות כדי לתת לה לחדור לסביבת העבודה שלכם.

אין שטח פרטי או אזור משותף

בעוד שקונספט המשרד הפתוח הוא המגמה המובילה בעיצוב משרדים, אנשים רבים מוצאים שהם גרועים יותר ממשרדים המחולקים לתאים. במקום להכריח עובדים לעבוד במתכונת כזו או אחרת, המשרדים הטובים ביותר מספקים גישה לסביבות עבודה פרטיות ושיתופיות כאחד. משימות מסוימות נהנות מאווירה שקטה ואילו אחרות פורחות באמצעות תקשורת, ומשרדים המספקים פורמט אחד בלבד מקשים על העובדים לייעל את עבודתם.

אזור הקבלה

קל לשכוח מאזור הקבלה. אנשים רבים הולכים למשרד מדי יום ועוברים על פניו בלי לחשוב, אבל זה המקום הראשון שכל אחד שייכנס לבניין יראה. מעובדים ללקוחות וכלה במבקרים, אזור קבלת הפנים הוא ההזדמנות המושלמת לעשות רושם חזק. קחו את הזמן כדי להפוך את החלל הזה למסביר פנים ומקצועי.

הזנחת שטח אחסון

שטח אחסון הוא אזור שקל להתעלם ממנו כשחושבים על עיצוב משרדים, אך שטח אחסון המעוצב בצורה יעילה יכול לעשות את ההבדל בין משרד עמוס לסביבת עבודה יעילה. אף אחד לא רוצה ניירות חשובים הקבורים תחת ערמות של תיקים ובגדים, ובכל זאת זה קורה כל הזמן. מעבר לרכישה של מספר ארונות תיוק, כדאי לחשוב על רהיטי אחסון בהתאמה אישית בתקציב שלכם.

מנסים להיכנס לנעלי המעצב

אמנם הימנעות מהטעויות שלעיל תעזור לכם ליצור תוכנית אפקטיבית, עדיין עליכם לעבוד עם איש מקצוע כדי ליישם את התכנית. מומחי עיצוב מאפשרים לכם להפוך את משרד החלומות שלכם למציאות. העבודה שלהם היא יותר מסתם לעזור לכם לכוונן את הצבעים והריהוט שלכם, מומחים ידאגו שהתכנית שלכם תואמת את כל תקנות הבריאות והבטיחות. חשבו על זה כהשקעה. אנשי מקצוע אלו מיומנים למקסם את המרחב, ליצור מיתוג אפקטיבי ולהגביר את יעילות העיצוב הכללית, ההשקעה בעיצוב המשרד שלכם עכשיו תשלם את עצמה במהירות בשנים הבאות.

פרוייקטים לדוגמא עיצוב משרד

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום.

מעצב פנים מומלץ-יובל הלל

כתבות על עיצוב משרדים

עזרה מקצועית בעיצוב משרדים

עזרה מקצועית בעיצוב משרדים

בעבר הלא מאוד רחוק, עיצוב משרד עסק בעיקר בפן הפונקציונלי שלו והרבה פחות בסגנון. משרדים רבים היו מאובזרים ביחידות אחסון מתכתיות או נטולות כל קו

קרא עוד »
בחירת צבעים לפי סוג המשרד

בחירת צבעים לפי סוג המשרד

היום כבר לא ממש צריך להסביר מה הקשר בין עיצוב משרדים לבין ההצלחה שלהם. אם פעם לא היו מקדישים יותר מידי מחשבה לעיצוב, למה שהמשרד

קרא עוד »
Call Now Button

רגע לפני שאתם עוזבים...

עדיין לא מאוחר לקבוע פגישת ייעוץ

עיצוב אולמות תצוגה
דילוג לתוכן