יובל הלל

עיצוב משרדים

מה נדרש בעת עיצוב משרדים

עיצוב משרדים מצריך תכנון מקדים מקיף וקפדני, ועבודה יסודית ומקצועית תוך שימת דגש על כל הפרטים הקטנים.
בסופו של דבר, התוצאה שתתקבל צריכה לספק את המענה הטוב ביותר על מלוא הדרישות והצרכים שלכם ושל העובדים שלכם.

חשוב לזכור כי עיצוב משרדים אשר תוכנן בקפידה ובוצע ברמה גבוהה, יאפשר לכם ולעובדיכם ליהנות מסביבת עבודה נוחה ונעימה – ובכוחה של סביבה שכזאת להגדיל נאמנות ולהגדיל תפוקה!

 מעבר לכך, עיצוב מרשים, אשר תואם לסוג העסק, כמו גם למיתוג שלו, אף יתרום תרומה גדולה למוניטין של העסק ולרושם אותו הוא ישאיר על הלקוחות. גם על הקולגות אשר יגיעו למשרד לצורך פגישות הוא יותר רושם לא מועט.
מהסיבות הללו ועוד חשוב לא להקל ראש בעיצוב ולבחור לצורך המשימה במעצב פנים מנוסה ומקצועי, אשר מתמחה באופן פרטני בתחום.

תוכן עניינים

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום.

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר
עיצוב משרדים- טביב גבע
עיצוב משרד TG

המגמות הבולטות בעיצוב משרדים

למרות שקשה להגדיר את המגמות המובילות של עיצוב משרדים בדיוק מוחלט, ישנן מספר מגמות שניתן להגדיר אותן כבולטות. אחת המגמות המרכזיות היא ההתמקדות המתמשכת בגמישות והתאמה בעיצוב משרדים. המשמעות היא עיצוב חללים שניתן להגדיר מחדש בקלות כדי לענות על הצרכים המשתנים של העסק ושל עובדיו. תוכניות קומה פתוחות ומרחבי עבודה משותפים צפויים להישאר פופולריים, מכיוון שהם מקדמים שיתוף פעולה ותקשורת בין העובדים. עם זאת, עשויה להיות התמקדות מוגברת גם בחללים פרטיים ושקטים, שכן העובדים מחפשים אזורים שבהם הם יכולים להתמקד ולעבוד ללא הסחות דעת.

מגמה פופולרית נוספת היא השימוש בטכנולוגיה לשיפור הסביבה המשרדית. זה יכול לכלול הכל, החל ממערכות תאורה חכמות ובקרת טמפרטורה ועד כלי מציאות מדומה ורבודה המאפשרים לעובדים לשתף פעולה ולתקשר בדרכים חדשות וחדשניות. בנוסף, ייתכן שיש התמקדות מוגברת בקיימות ואחריות סביבתית בעיצוב משרדים, כאשר עסקים מחפשים דרכים לצמצם את טביעת הרגל הפחמנית שלהם ולקדם שיטות עבודה בר-קיימא.

לבסוף, הדגש הגדול ביותר הוא על רווחת העובדים ובריאות הנפש בעיצוב המשרד. זה יכול לכלול הכל, החל מריהוט ארגונומי ותאורה ועד לתוכניות ויוזמות בריאות במקום העבודה. עם יותר ויותר עסקים שמכירים בחשיבות של קידום בריאות ואושר של עובדים, סביר להניח שעיצוב המשרדים ימשיך להתפתח כדי לענות על הצרכים הללו.

עיצוב משרדים – 3 טיפים

1. צריך לקחת בחשבון מגוון רחב של פרטים ובין היתר: הדרישות, הציפיות והצרכים הפרטניים של בעל המשרד ושל העובדים, גודל המשרד, מספר העובדים, התחום בו עוסק המשרד, המיתוג של המשרד, האם המשרד מקבל לקוחות ובאיזו תדירות, התקציב אשר מיועד למטרה ועוד שורה ארוכה של פרמטרים אשר לכל אחד יהיה בסופו של דבר השפעה על התוצאה הסופית. 

2. בעת עיצוב משרד, נשים דגש משמעותי על בחירת פתרון האחסון המתאימים  מכייוון שבאופן טבעי בהרבה משרדים ניתן למצוא ציוד משרדי בכמויות גדולות כגון קלסרים וניירת, וכדי לשמור על מראה נקי ומרשים יש לדאוג לפתרונות אחסון מתאימים. 

3. פרמטר חשוב לו נשים דגש משמעותי בהיבט הפונקציונאלי והוא בחירת הרהיטים! מכיוון שעובדי המשרד מבלים שעות ארוכות בישיבה, חשוב להקפיד על בחירת כיסאות מתאימים ונוחים, וכמובן גם שולחנות מתאימים בפונקציונליות, במראה ובנוחות.

ומה לגבי עיצוב משרד ביתי או קטן? 

בשנת 2020 הרבה מהאנשים מעדיפים לעבוד במשרדים קטנים. בין אם הם ממוקמים בחללי עבודה או במגדלי משרדים גדולים ובין אם בבתים – עיצוב משרד הוא אחד הדברים שיכולים להפוך את העבודה בחלל ממאולתרת ומוזרה לעבודה שהיא לא פחות ממושלמות. כדי להבטיח עיצוב משרד קטן או עיצוב משרד בבית, תצטרכו להקפיד על כמה דברים. לא בטוחים איך ומאיפה להתחיל? החלטנו לעשות לכם סדר ולתת לכם 3 טיפים לעיצוב משרד קטן ועוד 3 טיפים לעיצוב משרד בבית, שתוכלו לעשות את זה נכון.

משרד ביתי מעוצב
משרד ביתי מעוצב

טיפים לעיצוב משרד קטן:

מרחב קטן צריך להיות מנוצל בהתאם למרחב הקיים!

משרד קטן או משרד ביתי מאופיינים בדרך כלל בשטח יחסית מצומצם של מקום, שבו צריכים להיכנס גם מדפים, גם פינת עבודה הכוללת שולחן, כיסא, מחשב וכאבלים של חשמל, גם שידת אחסון ולפעמים גם דברים נוספים. לכן, עיצוב משרד קטן ועיצוב משרד בבית צריכים להתחשב במרחב המצומצם.

אחת הדרכים להתמודד עם העניין הזה היא לחשוב איך אפשר להיעזר כמה שיותר בעיצוב אנכי ולא בעיצוב לעומק, כך שאם יש לכם צורך, למשל, במדפים – רצוי לנצל את אפשרות התלייה שלהם על הקירות כך שיתפסו פחות מקום.

עיצוב משרד קטן – בחירת הצבעים יותר חשובה ממה שחשבתם

בחירת הצבעים שלכם יכולה להשפיע בצורה משמעותית על עיצוב משרד קטן או עיצוב משרד בבית. בעוד צבעים כהים מקטינים את החלל וגורמים לו להרגיש צפוף יותר, בחירה של גוונים בהירים כמו לבן, אפור או שמנת משדרים אווירה משוחררת יותר וגם מגדילים למראית עין את החלל. מעבר לזה, הם גם שומרים על קו מודרני שמתכתב נהדר עם עולם העיצוב של שנת 2020.

תאורה – גורם מכריע בעיצוב משרד קטן

בחירת גופי התאורה בזמן עיצוב משרד בבית או בזמן עיצוב משרד קטן היא חשובה ביותר, ולמה? פשוט מאוד – יש להם נוכחות חשובה בחלל והם צריכים להתאים בול לגודל שלו, ועם זאת להוות אלמנט פרקטי שעושה את העבודה. כך, למשל, בחירה של נבשרות גדולות פחות תתאים כאן, לעומת תאורת לד שיכולה להשתלב בצורה מושלמת בחלל.

טיפים לעיצוב משרד בבית:

מעצבים משרד בבית? – צאו מקו העיצוב הביתי

אחת הבעיות בעיצוב משרד בבית היא שאנשים מנסים להתכתב עם האווירה הכללית של הבית גם בעיצוב משרד בבית, וזוהי טעות. העבודה ממשרד ביתי היא גם ככה לא פשוטה, ועיצוב של החלל בצורה שמזכירה את העיצוב של הבית עלולה לגרום לכם להרגיש יותר מדי בבית, גם בזמן העבודה.

לכן, חשוב לשבור את הקו העיצובי של הבית בזמן שאתם מבצעים עיצוב משרד בבית, כדי לשדר לעצמכם אווירה של עבודה ולהרגיש שברגע שאתם נכנסים למשרד – כל מה שקורה מחוצה לו כבר לא רלוונטי.

שטיחים – רעיון פחות טוב בעיצוב משרד ביתי

יכול להיות שאתם מאוד אוהבים שטיחים בעיצובים שונים, אבל בזמן עיצוב משרד בבית או עיצוב משרד קטן הם לא ממש רעיון טוב. השטיחים, מעבר ללשדר אווירה ביתית ונוחה, הם אובייקט שמביא איתו אלמנט של צפיפות ומקטין את החלל למראית עין. רצוי לוותר על הרעיון הזה, ולהחליף אותו ברעיון כמו פרקט, לדוגמה, שנותן לחלל הרבה יותר מרחב נשימה.

כמה שפחות חפצים גדולים במשרד – ככה יותר טוב

להבדיל ממשרד גדול שנמצא בבניין משרדים מכיל, שבו לכל אחד יש המון מרווח נשימה, עיצוב משרד קטן צריך להתחשב בכך שהוא, ובכן, קטן. לכן, הימנעות מהצבת מכשירים, רהיטים או חפצים גדולים תוכל לאפשר לכם להנות מחלל שהוא אמנם קטן, אבל לצד זה מנוצל היטב ומאפשר לכם לנוע בו מבלי לחשוש להיתקל בפינת השולחן או למעוד ממפגש לא רצוי עם כאבל חשמל ארוך.

ההבדל בין לעשות את זה בעצמכם לבין לתת למקצוען לעשות את העבודה

ההבדל טמון ברמת המומחיות וההקפדה על הפרטים הקטנים המיושמת בתהליך העיצוב. עיצוב משרד חובבני מאופיין לרוב בחוסר תכנון וארגון, תוך התחשבות מועטה בצרכי העובדים או בפונקציונליות הכוללת של חלל העבודה. לעומת זאת, עיצוב משרדים מקצועי כרוך בניתוח יסודי של הצרכים והמטרות של העסק, כמו גם הדרישות הספציפיות של העובדים שישתמשו בחלל. מעצבים מקצועיים לוקחים בחשבון גורמים כמו זרימת עבודה, תקשורת ושיתוף פעולה, ומשתמשים במידע זה כדי ליצור מרחב עבודה שהוא גם פונקציונלי וגם מעורר השראה. בנוסף, עיצוב משרדים מקצועי משלב לרוב חומרים וגימורים איכותיים, כמו גם תשומת לב לפרטים בכל היבט של תהליך העיצוב. זה מביא למרחב עבודה שהוא לא רק פונקציונלי, אלא גם מושך ויזואלית ומשקף את הערכים והתרבות של העסק.

עיצוב משרד בבית? עיצוב משרד קטן? הכי טוב לתת למקצוענים לעשות את העבודה!

במקום לשבור את הראש על מאיפה להתחיל לעשות עיצוב משרד בבית או על מה חשוב להקפיד בזמן עיצוב משרד קטן, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם בעלי המקצוע שיודעים את העבודה. מעצבי פנים יכולים לשבת איתכם בצורה מסודרת ולפרוש בפניכם את החלל ואת התכנית העיצובית, תוך התחשבות ברצונות שלכם, בהעדפות שלכם ובויז'ן הכללי שלכם. כל אלו יכולים להבטיח שהמשרד שלכם יהיה מקום שתמיד נעים לכם להיות בו.

"לפני" ו"אחרי"

השוו עם העכבר...

w 475

כיצד עיצוב המשרד יתרום לעסק

בין אם מדובר בפתיחה של עסק חדש או עיצוב של משרד קיים, יש חשיבות רבה לבחון את נראות המשרד מול הלקוחות והעובדים על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר. עיצוב משרד משפיע על ההצלחה של העסק ועשוי להיות בעל חשיבות רבה בהצלחתו. הדרך הטובה ביותר היא לשכור את שירותיו של מעצב פנים לטובת עיצוב פנים למשרד. מראה של משרד אפור אינו נעים במיוחד  הן עבור העובדים והן עבור ציבור הלקוחות ולכן על מנת להעניק למשרד מראה חדש ויפה יותר יש לשכור את השירות של בעלי מקצוע.

משרד מעוצב משפיע על עבודת הצוות

העבודה במשרד מעוצב משפיעה גם על עבודת הצוות ותורמת לתחושה טובה. במסגרת עיצוב פנים למשרדים קיימת חשיבות עליונה לבחון את השינויים השונים  וכן להתאים את העיצוב בהתאם סגנון העבודה על מנת לאפשר לעובדים מרחב עבודה נוח ויעיל. עבודת צוות נוחה תהווה קרקע פוריה לעבודה טובה יותר. משרד מעוצב תורם לתחושה נעימה יותר וכן מסייע בהגברת המוטיבציה בקרב המנהלים והעובדים. יתרה מזאת, משרד מעוצב משפיע גם על המכירות. 

משרד מעוצב משפיע על הלקוחות

לקוחות אשר יכנסו אל משרד מעוצב ירגישו בנוח יותר ויהיו בעלי תחושה חיובית אשר תשפיע על ההתנהלות שלהם בהמשך ותגרום להם לחשוב מחשבות חיוביות על העסק כתוצאה מהנראות.

מעצב פנים מקצועי חייב להתאים את עצמו לעידן הנוכחי

בבואו של מעצב פנים לעצב משרד עליו לבחון את הצרכים של העסק ולבחון את ההתנהלות במשרד- אילו שירותים המשרד מעניק? האם מדובר בשירותי מכירה? מהן שעות הפעילות של המשרד? התשובה לשאלות הללו עשויה לתת מענה מקיף ולסייע רבות. מעצב פנים מקצועי צריך להביא בחשבון את השינויים אשר חלו בתחום העיצוב המשרדי ובין היתר התייחסות למסכים וכן מערכות הקרנה או מערכות הגברה וכן שימוש במערכות תאורה שונות. מעצב פנים מקצועי יהיה איש מקצוע אשר לו ניסיון רב בתחום ומוניטין של שנים רבות. מעצב מקצועי יקפיד לשלב בעבודה שלו קונספט עיצוב מקורי תוך הקפדה על הצרכים של בעלי העסקים.

פונקציונאליות לצד יצירתיות

למרות שבעת עיצוב משרדים, נשים דגש משמעותי על נושא הפונקציונאליות, אנו לא מתפשרים על אסטטיות ויצירתיות רבה בכל מה שקשור לעיצוב החללים השונים במשרד. עיצוב מודרני עם תקרות חשופות וחללים פתוחים (Open Space) מהווה כיום יותר את נחלתם של חברות הייטק, אך יחד עם זאת, גם משרדים העוסקים בתחומים יותר מסורתיים, כגון רואי חשבון ועורכי דין, בהחלט יכולים היום קצת לשבור את הכללים.

בסופו של דבר, הסגנון העיצובי הנבחר צריך להיות מותאם למיתוג ולהעדפות של בעל המשרד ולקהל הלקוחות שלו.

כאמור, לעיצוב משרדים יש השפעה רבה על שביעות רצונם של העובדים, ועל המוניטין של העסק, ולכן, קיימת חשיבות גבוהה להשקיע בתכנון העיצוב, תוך ראייה מקיפה של מלוא הפרטים. הבנת הדרישות והצרכים, ובחירה נבונה ומושכלת במעצב פנים, תעלה בצורה משמעותית את הסיכוי שעיצוב המשרד יהיה מתוכנן נכון ומדיוק – וכאשר מדובר בעיצוב משרדכם, אין שום סיבה שתתפשרו על פחות מכך.

7 טעויות נפוצות בעיצוב משרדים

מתוכנית לחלל עבודה פתוח ועד חלוקת החלל לאזורים פרטיים, חשוב לתת למשרד שלכם את המהפך הנחוץ לו. אבל כשמדובר בעיצוב משרדי נכון, זה לא פשוט כל כך כמו סתם להכניס שולחן פינג פונג ולהציע הטבות מדהימות (אם כי זה בהחלט לא מזיק).

משרדים מעוצבים באופן יעיל מטפחים את יצירתיות העובדים, מצליחים לעזור בניהול זמנים ואף משפרים את העסקים. אך חשוב ככל שיהיה לעדכן משרדים מיושנים ולעצב היטב חדשים, חשוב לא פחות להימנע ממלכודות עיצוב משרדיות נפוצות. מהאשמים הרגילים כמו תאורה לקויה וכלה בבעיות פחות ברורות כמו חלוקה לא נכונה של החלל, הימנעות מטעויות עיצוב אלה תעזור להבטיח שהמשרד שלכם הוא נכס מרכזי לעסק.

עוקבים אחרי הטרנד

כן, יש המון משרדים מגניבים שיכולים להעניק השראה לעיצוב המשרדים שלכם, אבל אתם יכולים להיות בטוחים שמשהו ישתבש אם אתם מנסים לרדוף אחר טרנדים בלי לשקול קודם אם הם אכן מתאימים לצרכים שלכם.

אם תשאל כל מעצב הוא יגיד לך שזאת הטעות הכי נפוצה שאנשים עושים בעיצוב המשרדים שלהם. לדוגמה, משרדי גוגל ידועים בעיצוב שלהם, והרבה אנשים חולמים לעבוד במשרדים כאלו. אבל האם באמת מרחב דמוי גוגל מתאים להם? עדיף לבנות סביבת עבודה סביב הטעם והצרכים האישיים שלכם ולא של מישהו אחר. כמו כן, אתם צריכים לחשוב אם באמת הייתם יכולים לעבוד במשרד כזה.

התעלמות מאקוסטיקה

האם עבדתם פעם במשרד סופר רועש או סופר שקט? זה נורא, נכון? אבל כמו שרובנו חווינו את זוועות האקוסטיקה המוזרה בכל מיני מקומות, כשמגיע הזמן לעצב חלל לחברה, בוסים רבים מתעלמים מהנושא.

במיוחד במשרדים פתוחים, איכות האקוסטיקה חשובה באמת. שימוש בחומרים אקוסטיים להפחתת רמות הרעש יכול לעשות הבדל עצום ביכולת העובדים לעבוד בחלל, וברמות הנוחות שלו.

אבל חשוב שהמשרד לא יהיה יותר מדי שקט. רעשי רקע מסוימים נחוצים כדי שאנשים יוכלו לשוחח מבלי להעביר את התגובות הפרטיות שלהם למשרד כולו. זה גם עוזר לעובדים לעשות יותר. יש אפילו מחקרים כי צלילים ברמה מסוימת עוזרים לעובדים. לדוגמה, רמת רעש המתקשרת לאנשים לבתי קפה עמוסים היא אידיאלית ליצירתיות.

תאורה לקויה

השימוש בתאורה לא נכונה יכול לפגוע בעבודה. אור עמום מקשה על ראייה ומאמץ את העיניים, עם זאת תאורת ניאון קשה מדי יכולה לעורר מיגרנות ובעיות בריאות אחרות. שלבו תאורה מסוגים שונים ברחבי המשרד כדי ליצור תמהיל טוב. ואל תשכחו את השמש – זהו מקור האור הטוב ביותר, אז נצלו את החלונות כדי לתת לה לחדור לסביבת העבודה שלכם.

אין שטח פרטי או אזור משותף

בעוד שקונספט המשרד הפתוח הוא המגמה המובילה בעיצוב משרדים, אנשים רבים מוצאים שהם גרועים יותר ממשרדים המחולקים לתאים. במקום להכריח עובדים לעבוד במתכונת כזו או אחרת, המשרדים הטובים ביותר מספקים גישה לסביבות עבודה פרטיות ושיתופיות כאחד. משימות מסוימות נהנות מאווירה שקטה ואילו אחרות פורחות באמצעות תקשורת, ומשרדים המספקים פורמט אחד בלבד מקשים על העובדים לייעל את עבודתם.

אזור הקבלה

קל לשכוח מאזור הקבלה. אנשים רבים הולכים למשרד מדי יום ועוברים על פניו בלי לחשוב, אבל זה המקום הראשון שכל אחד שייכנס לבניין יראה. מעובדים ללקוחות וכלה במבקרים, אזור קבלת הפנים הוא ההזדמנות המושלמת לעשות רושם חזק. קחו את הזמן כדי להפוך את החלל הזה למסביר פנים ומקצועי.

הזנחת שטח אחסון

שטח אחסון הוא אזור שקל להתעלם ממנו כשחושבים על עיצוב משרדים, אך שטח אחסון המעוצב בצורה יעילה יכול לעשות את ההבדל בין משרד עמוס לסביבת עבודה יעילה. אף אחד לא רוצה ניירות חשובים הקבורים תחת ערמות של תיקים ובגדים, ובכל זאת זה קורה כל הזמן. מעבר לרכישה של מספר ארונות תיוק, כדאי לחשוב על רהיטי אחסון בהתאמה אישית בתקציב שלכם.

מנסים להיכנס לנעלי המעצב

אמנם הימנעות מהטעויות שלעיל תעזור לכם ליצור תוכנית אפקטיבית, עדיין עליכם לעבוד עם איש מקצוע כדי ליישם את התכנית. מומחי עיצוב מאפשרים לכם להפוך את משרד החלומות שלכם למציאות. העבודה שלהם היא יותר מסתם לעזור לכם לכוונן את הצבעים והריהוט שלכם, מומחים ידאגו שהתכנית שלכם תואמת את כל תקנות הבריאות והבטיחות. חשבו על זה כהשקעה. אנשי מקצוע אלו מיומנים למקסם את המרחב, ליצור מיתוג אפקטיבי ולהגביר את יעילות העיצוב הכללית, ההשקעה בעיצוב המשרד שלכם עכשיו תשלם את עצמה במהירות בשנים הבאות.

שאלות נפוצות

עיצוב משרדים מצריך תכנון מקדים מקיף וקפדני, ועבודה יסודית ומקצועית תוך שימת דגש על כל הפרטים הקטנים.
בסופו של דבר, התוצאה שתתקבל צריכה לספק את המענה הטוב ביותר על מלוא הדרישות והצרכים שלכם ושל העובדים שלכם.

התהליך מתחיל בהבנת הלקוח, הגדרת הצרכים, הרצונות וסגנון העיצוב שלו. במהלך הפגישה נבין איך למקסם את הפונקציונליות של החלל בהתאם לצורך. אחרי הפגישה תתבצע תוכנית עבודה והדמיות לפי הצורך.  

בהחלט! אני מלווה את הלקוח מהשלב הרעיוני עד סוף הביצוע וגם אחרי.

במשך השנים ולאורך פרוייקטים רבים שליוויתי, אספתי אנשי מקצוע בכל התחומים שאני מאוד מעריך וסומך על העבודה שלהם.

הכל מתחיל במחקר, אני לומד את העסק ובונה לו סיפור עיצובי ייחודי אשר יהיה סימן ההיכר שלו.

לאחר גיבוש הקונספט העיצובי אנו ממשיכים לשלב התכנון והביצוע, אשר כולל סט תוכנית, הדמיה תלת מימדית, ליווי צמוד ופיקוח עליון.

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן