יובל הלל

עיצוב עסקים

על מה לשים דגש בעת עיצוב עסק?

עיצוב עסקים, צריך להתאים הן לתחום של העסק, והן למיתוג שלו – לקהל היעד אליו הוא פונה וכמובן להעדפות ולצרכים של בעלי העסק. 

כחלק מכך, מעצב פנים אשר מתמחה באופן פרטני בעיצוב עסקים, אמור להיות בעל היכולות והכישורים, לדעת קודם כל להקשיב ולהבין מי עומד מולו, במה הוא מעוניין ומה מתאים לעסק שלו, ובשלב הבא, להוציא את כל אותן הבנות אל הפועל, בצורה הטובה ביותר. בעיצוב עסקים, צריך לשים דגש גם על התחום הפונקציונלי – יצירת סביבה נוחה עבור העובדים, נגישות ללקוחות וכדומה. 

כמובן, שגם לנראות של העסק יש חשיבות רבה, כמו גם לאווירה. ולכן, עיצוב עסקים, חייב להיות מתוכנן בקפידה, לקחת בחשבון את כל הפרטים החשובים, וליצור בסופו של דבר שלם אחד ומושלם.

תוכן עניינים

עיצוב בית קפה - Buy The Way. Drive
עיצוב עסקים

5 כללי ברזל על עיצוב עסקים

בעת עיצוב עסק, מכל סוג ותחום, חשוב לשים דגש על מספר פרטים, אשר יסייעו בהשגת המטרה:

1. בחירת הצבעים

יש לבחור בצורה נבונה ומושכלת את הצבעים השולטים בעסק. חשוב לציין, שיש צבעים שמתאימים מאוד לסוג מסוים של עסקים ולא מתאימים כלל לסוג אחר ולהפך. מעצב פנים מקצועי, אשר מכיר את תורת הצבעים, ידע לבחור את הצבעים המתאימים – כמובן, תוך התייחסות למיתוג ולדרישת הלקוחות.

2. מיתוג

מיתוג מהווה בעצם את הזהות של העסק, את הדרך בה הלקוחות מזהים את העסק ואת הצורה בה הם תופסים אותו. למיתוג יש מקום של כבוד גם בעולם עיצוב הפנים – כך שישנם מקרים בהם יהיה מקום ללוגו של העסק, גם בקירות הפנימיים ובמקומות נוספים ברחבי העסק.

3. פונקציונליות

לצד נראות מרשימה ומתאימה לעסק, חשוב מאוד לשים דגש על ההיבטים הפונקציונאליים ובין היתר: גודל החלל, מספר העובדים, המיקום של כל אחד מהמוצרים או האלמנטים, מקומות האחסון, נגישות, וכל שאר הפרמטרים אשר בכוחם להפוך את העסק למקום פונקציונאלי ונוח.

4. סוג העסק 

 קיים שוני שאי אפשר להתעלם ממנו בין לדוגמא, עיצוב מספרה, לבין עיצוב סופרמרקט. באופן כללי, כל סוג עסק, דורש פעולות שונות הקשורות לעיצוב פנים, המתאפיינות ברמת מורכבות שונה – לדוגמא, בעיצוב סופרמרקט יש לתכנן היכן למקם כל אחד מעשרות או מאות סוגי המוצרים, לעומת זאת במספרה, ההחלטות נוגעות רק למיקום פינת ההמתנה, עמדות התספורת ופינת השטיפה.

5. בחירת מעצב עסקים

בעת בחירת מעצב פנים לעסקים, חשוב לשים דגש על מספר פרמטרים ובין היתר: האם המעצב מתמחה בעיצוב של עסקים, והאם יש לו ניסיון פרטני עם התחום אליו משתייך העסק שלכם. פרמטר נוסף הוא החיבור האישי והתקשורת עם המעצב – חשוב שהמעצב ידע להקשיב, לשאול את השאלות הנכונות, ולהבין באופן מדויק מי עומד מולו, מה רצונו ומהם צרכיו. כמובן, שגם ניסיון, רמה מקצועית, מוניטין והמלצות יכולים להשפיע בסופו של דבר על הבחירה, וכדאי לשים דגש גם עליהם. 

לסיכום, כשרוצים לעצב את העסק חשוב לשים לב לדברים רבים וחשובים!
מעצב פנים מקצועי, יתכנן לכם את העסק בצורה המדויקת ביותר עבורכם.

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום.

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר

כתבות על עיצוב עסקים

שאלות נפוצות

עיצוב עסקים צריך להתאים הן לתחום של העסק, והן למיתוג שלו – לקהל היעד אליו הוא פונה וכמובן להעדפות ולצרכים של בעלי העסק. 

התהליך מתחיל בהבנת הלקוח, הגדרת הצרכים, הרצונות וסגנון העיצוב שלו. במהלך הפגישה נבין איך למקסם את הפונקציונליות של החלל בהתאם לצורך. אחרי הפגישה תתבצע תוכנית עבודה והדמיות לפי הצורך.  

בהחלט! אני מלווה את הלקוח מהשלב הרעיוני עד סוף הביצוע וגם אחרי.

במשך השנים ולאורך פרוייקטים רבים שליוויתי, אספתי אנשי מקצוע בכל התחומים שאני מאוד מעריך וסומך על העבודה שלהם.

הכל מתחיל במחקר, אני לומד את העסק ובונה לו סיפור עיצובי ייחודי אשר יהיה סימן ההיכר שלו.

לאחר גיבוש הקונספט העיצובי אנו ממשיכים לשלב התכנון והביצוע, אשר כולל סט תוכנית, הדמיה תלת מימדית, ליווי צמוד ופיקוח עליון.

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן