יובל הלל

טיפים על עיצוב משרדים

המשרדים שאנחנו זוכים לראות היום נראים אחרת מהמשרדים המשעממים של פעם, מבלי לאבד מהפונקציונליות שלהם. הם מציגים לנו חשיבה אחרת ויצירתית יותר על חללי עבודה ומכיוון שיש היום נטייה לעבור בין חללים משותפים לחללים קטנים יותר, פרטיים או למטרת ישיבות, עיצוב משרדים חייב לקחת בחשבון הכל.

כיצד עיצוב משרדים עובד כיום?

כשמדובר בחברה קטנה או בינונית, עיצוב משרד בסיסי מחלק את החלל של המשרד לחללי עבודה וחללים משותפים לשאר העובדים. החלוקה לוקחת בחשבון את אופי העבודה ועד כמה חשובה הפרטיות, בהתחשב בכך שהיום אנחנו נעים בין הפרעות קשב וריכוז בגלל ההצפה הוויזואלית מכל כיוון לבין הצורך לשתף ולחלוק עם אחרים סיעור מוחות.

בתנאים כאלה ולאחר היכרות עם האווירה בחברה ובמשרד, המעצב חייב למצוא פתרון שיאפשר לאנשים לעבוד בצורה נעימה וגם להיפגש לישיבות וחשיבה משותפת. מכאן נובעת גם בחירת הצבעים שאמורים להיות נעימים ורגועים אבל גם עכשוויים מאוד. הגוונים ייקבעו בדרך כלל לפי אופי החברה והמסרים שלה, ואם יש לה לוגו ומיתוג ידוע הם אמורים לשלוט בקו העיצובי.

בחירת ריהוט משרדי

ריהוט משרדי נבחר למשרדים שונים לפי אוכלוסיית העובדים והמאפיינים של העבודה עצמה. עובדי הייטק שיושבים שעות רבות יזדקקו לריהוט נוח שמאפשר להם ישיבה נוחה למשך שעות, אבל גם ירשו לעצמם להרגיש בבית משום שהם מבלים במקום את רוב השעות של היממה. כך שלהם עיצוב משרדי יכלול גם שטחי התרגעות, מטבח וחדר אוכל מאוד ביתי.

יש משרדים שמאפשרים היום לעובדים שלהם גם להתרגע ולהתרענן באמצע העבודה, כך שיש גם משרדים שבהם בונים חדר כושר, חדר משחקי וידיאו, פינת עישון במרפסת, חדר הסבה עם ספות ופופים, וכל אלה זקוקים למענה עיצובי. במשרדים שבהם יש אפשרות להביא את חיות המחמד גם להן צריך למצוא פתרון למקום משלהם.

משרד פרטי מעוצב

כשמדובר בעיצוב משרדים קטנים, או עיצוב משרד ליחיד זה הרבה יותר קל ונובע בעיקר מטעמו של בעל המשרד. שם אפשר להתחשב בגודל המקום כדי לתכנן את המקום לכל הציוד הנדרש, ריהוט ומיכון משרדי. פה הבחירה בצבעים תיעשה יותר לפי טעמו של בעל המשרד שמזמין את העיצוב.

רוצים לדעת עוד? יובל הלל הוא מעצב מקצועי למשרד שיוכל לתרום מנסיונו המון!

 

 

 

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן