יובל הלל

מהי עבודתו של מעצב פנים מסחרי?

הרבה נוטים לחשוב שעבודתו של מעצב פנים מסחרי היא בחירת הריהוט ומיקומו בחלל, אך מדובר על מלאכת מחשבת הרבה יותר מעמיקה ומשמעותית מזה. תפקידו של מעצב פנים מסחרי היא להפוך חלל מסחרי כזה או אחר (חנות, מסעדה, משרד, מרפאה וכדומה), למקום שבו אנשים זרים יכולים להרגיש בנוחות ובביטחון מול בעל העסק עד כדי רכישה ממוצריו או שירותיו. זה אמנם נשמע כדבר מובן מאליו, אך אם תחשבו לרגע על כל העסקים אליהם נכנסתם ובחרתם שלא לרכוש מהם דבר, תוכלו לזהות מספר גורמים עיקריים.

מהם אותם גורמים המרחיקים לקוחות מהעסק?

הגורמים האלו לרוב יהיו מרכיביו של הרושם הראשוני שנוצר אצל הלקוחות על העסק או על בעליו. רושם ראשוני נוצר בתוך שניות ספורות אל תוך המבט הראשון של הלקוח פנימה, וקשה מאוד לשנות אותו לאחר מכן.

אם התאורה הייתה אפלה מידי ולא הדגישה את היתרונות של החלל, אם האווירה הייתה עוינת והלקוחות לא הרגישו רצויים, אם הלקוחות הרגישו שהאלמנטים השונים בחלל מעמיסים עליהם מידי, או אם עניין פשוט כמו כיסאות נוחים להמתנה היו חסרים – כל אלו ועוד המון היבטים של עיצוב פנים הם הגורמים לרושם ראשוני שלילי ונטישה של לקוחות.

אז מה עושה מעצב פנים מסחרי?

בשורה התחתונה, עבודתו של מעצב פנים מסחרי היא להפוך את החלל המסחרי שלכם למוכר. הדרך לשם היא אמנם מקורית, איכותית ויצירתית, אך המדד שלה הוא כמותי והוא בא לידי ביטוי במכירות, בחוג לקוחות וברווחים.

מעצב פנים מסחרי יכול להשתמש בכישוריו, הידע והניסיון שלו כדי לתרגם את העסק שלכם – על סיפורו וערכיו – לכדי חלל מסחרי נעים, ראוי וממיר. זה יכול לבוא לידי ביטוי בבחירת פלטת הצבעים המתאימה לתחום העיסוק ושילוב שלהם בחלל, בחירת הסגנון העיצובי שידבר אל קהלי המטרה של העסק, התאמת התצוגות בחנות או תפאורת המשרד להדגשת היתרונות של החלל והעסק, ועוד. אם גם אתם רוצים למצות את כל הכלים כדי להזניק את העסק שלכם קדימה, מעצב פנים מסחרי הוא אחד הדמויות החשובות שתוכלו להיעזר בהן בתהליך.

כתיבת תגובה

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן