יובל הלל

עיצוב מספרות: כל מה שחשוב לדעת

לעיצוב הפנים של מספרה תהיה השפעה רבה הן על סוג הלקוחות שיגיעו לאותה המספרה והן על התעריף שבעל המספרה יוכל לגבות עבור שירותיו – ככל שהמספרה תתאפיין בעיצוב יוקרתי יותר, כאשר המיתוג והתדמית שלה יהיו בהתאם, כך יהיה לגיטימי יותר לדרוש תעריפים גבוהים יותר עבור השירותים אשר ניתנים בה. עיצוב מספרות הוא תהליך מורכב וקיימת חשיבות רבה ליישם מספר כללים שונים על מנת להשיג את התוצאה הרצויה. אם גם אתם נמצאים בהליך של עיצוב מספרות או טרום הליך שכזה, להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם בהשגת התוצאה המיטבית:

להבין את הדרישות והצרכים
מיהו קהל היעד עבורו המספרה מיועדת – נשים, גברים, ילדים או אולי קהלים מגוונים. כמה עמדות ספר אמורות להיות במספרה – בהתאם לגודל שטחה. אלו עמדות נוספות חשוב שיהיה במספרה – עמדת חפיפה, עמדת המתנה וכו'. ההמלצה תהיה להכין פרוגרמה מקיפה לגבי המספרה העתידית – במקרים רבים יהיה צורך להכניס לתמונה כבר בשלב הזה מעצב פנים אשר יסייע במשימה.

בחירת הצבעים
בחירת הצבעים למספרה תתבסס במידה רבה על קהל היעד של המרפאה, אם מדובר במספרה אשר מיועדת לילדים צעירים הנטייה תהיה לבחור בצבעים שמחים ו"חיים" יותר. אם המספרה פונה לדוגמא לנשים עמידות ההמלצה תהיה להקפיד על גוונים בהירים אשר משדרים אלגנטיות ויוקרה.

בחירת הרהיטים
בבחירת ריהוט למספרה חשוב לשים דגש על 3 פרמטרים עיקריים – נראות, נוחות ופונקציונאליות. ההמלצה היא לרשום בשלב הראשון את כל אותם פרטי ריהוט להם אתם זקוקים: כיסאות תספורות, כורסאות המתנה, שולחנות ועוד.. בשלב הבא, כדאי להתרשם מהאפשרויות השונות המוצעות לכם תוך דגש הן על הנראות, הן האיכות והן על הנראות – המטרה שלקוחות המספרה ייהנו מתנאי המתנה וישיבה נוחים, שפרטי הריהוט הנבחרים ישתלבו בצורה הרמונית עם הסגנון העיצובי הכללי שבחרתם למספרה וכמובן, גם איכות הרהיטים תשפיע רבות על הזמן שתוכלו ליהנות מהם – כשהמטרה היא למנוע מצבים בהם תאלצו להחליף את פרטי הריהוט כל תקופת זמן קצרה.

אביזרים
בכוחם של אביזרים שונים ליצור חוויה עבור הלקוחות ולהנעים את זמן ההמתנה והשהייה במספרה. בעת בחירת האביזרים ואופן סידורם, מומלץ לגלות יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא – לדוגמא, תוכלו לבחור להציג מוצרי שיער במתקני תצוגה מזכוכית. מומלץ לתלות תמונות או פוסטרים תוך התאמה הן לקהל היעד והן לסגנון העיצובי שבחרתם. כמובן, שמגזינים ואלמנטים אחרים אשר יכולים להנעים את זמנם של הלקוחות בעת ההמתנה יהיו מבורכים – וכאן, יש כמובן הרבה מקום ליצירתיות ולדמיון.

עיצוב מספרה מצריך תכנון מקיף תוך חשיבה על כל הפרטים – כולל אלו שנראים קטנים אך בכוחם לתרום תרומה גדולה לאווירה במספרה. בהליך העיצוב חשוב להתמקד בקהל היעד ובתדמית הרצויה עבור אותה המספרה – דגשים אלו יסייעו לכם בעיצוב מספרה שכיף לעבוד בה ולא פחות כיף להגיע אליה.

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן