יובל הלל

עיצוב משרדים בעת המודרנית

העולם העסקי חווה בשנים האחרונות שינויים רבים, חלק הגיע מתחום התקשורת שהלך והתרחב וחלק הגיע מהדרך בה מועסקים העובדים במשרדים, כמו במגפת הקורונה. כך או כך שינויים ותמורות אלו חלחלו עד אל עולמות של עיצוב משרדים, אשר מבקש להעניק לא רק עיצובים "נעימים" או "מגניבים" אלא לשלב בצורה נכונה גם את צורכיהם של המשרדים גם במאה העשרים ואחת. שינויים אלו נשענים על לא מעט מאפיינים ועל שאלות שהיו נכונות גם עד לפני שני עשורים, בין אם כמו היכן ממוקמים אזורי העבודה במשרד ועד לתקשורת חיצונית ופנימית בין העובדים. כל אלו ועוד מאפיינים נוספים מבקשים להעניק את עיצוב אופטימלי עבור משרדים בעת המודרנית.

קונספט ארגוני ותקשורת מיידית

שינויים בעיצוב המשרדים כיום מביא עימו מספר דגשים, המבקשים להישאר ייחודיים לכל מקום ובין היתר למשותפים בכל קונספט של עיצוב. כך למשל שילוב של עמדות תקשורת, בין אם מדובר בתאי עבודה ועד למשרדים בגדלים שונים נחשב לשילוב הכרחי כיום. לכן עיצוב משרדים יביא בחשבון עוד בתחילת התכנון את צורכי התקשורת של כל משרד, כאשר מאפיין זה יביא עימו בחלק מהמקרים גם סוגי תקשורת שונים כמו חיבורים לאינטרנט לכל עמדה ועד לקווים פנימיים. כמו כן עיצוב משרדים יכלול גם את הקונספט של מקום המשרד, בין אם מדובר בעיצוב משרד הייטק הכולל ברובו אזורי מנוחה ועד למשרד של רואי חשבון הדורש לא מעט אזורי אחסון. 

תאורה והרמוניה בעיצוב משרדים

כיום משרדים נמצאים בסוגים שונים של בניינים, חלקם בקומות נמוכות מאוד חלקם באזורים אשר יכולים להרגיש "דחוסים" עבור חלק מהעובדים וחלקם בקומות גבוהות במיוחד. כך או כך לא מעט עובדים דיווחו על תחושות מחנק ואף על תסמינים בריאותיים, כאשר יכולת האוורר של המשרדים והתאורה היו חלשים במיוחד. על כן כשאנחנו מדברים על עיצוב משרדים בעת המודרנית, ניתן דגש לא קטן על ניצול נכון של תאורה טבעית והכנסת שמש אל המשרדים השונים. כמובן ששילוב כל אלו יחד עם קונספט נכון וייחודי למשרד, דורשים הרמוניה בעיצוב, החל מהצבעים שיעטרו את חדר המנוחה ועד לשילוב לוגו החברה במשרדים או בתאי השירות.

כתיבת תגובה

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן