יובל הלל

עיצוב פנים לחנויות בגדים – טיפים חשובים!

עיצוב נכון של עסק יכול להשפיע על תהליך הקנייה של הלקוחות, ולכן כאשר אנחנו באים לעצב חנות בגדים אנחנו צריכים לעצב אותה כך שהיא תעודד את הלקוחות לקנות כמה שיותר.
עיצוב פנים לחנות בגדים כולל סדרת כללים חשובים אודות אופי הסידור של הפריטים בחנות מבחינת מיקום הפריטים ומחירם. מה שמוביל אותנו, מעבר לאסטטיקה הכללית, היא שיהיה לנו קל למכור כמות מוצרים גדולה ככל הניתן בעזרת עקרונות פסיכולוגים שונים. כך למשל תמיד ליד הקופה יהיו מדפים קטנים עם מבצעים או פריטים קטנים שללקוחות יהיה יותר חשק לקנות אותם ברגע האחרון לפני התשלום מבלי להשקיע הרבה מחשבה. על כל פנים, במאמר זה נתנו לכם שלל טיפים ועצות לעיצוב החנות שלכם… קריאה מהנה!

4 טיפים על עיצוב חנות בגדים

לכל חנות בגדים יש מבנה מסודר פחות או יותר, בדרך כלל יש בחנויות בגדים חלון ראווה עם בובות ראווה, מתקני תצוגה יפים, שהקהל יכול לקחת מהם חדרי הלבשה, כן מקומות בולטים שיש בהם מבצעים לקהל. אך למרות המבנה הבסיסי הזה, עולם העיצוב פותח את הדלת לרווחה, ומאפשר להכניס לעיצוב מגוון רחב של רעיונות, פטנטים ועיצובים כדי להפוך את החנות למה שבאמת רצית.

1.      מה הסיפור שלך?

לכל חנות יש את המאפיין המיוחד שלה על עיצוב החנות להתאים את העיצוב לקהל היעד, כמו :חנות לבגדי ילדים תצבע בצבעים ילדותיים ורוד, תכלת, וכדומה. חשוב לדעת מה אנחנו רוצים להעביר כמסר.

2.      שילוט ונראות

יש להשקיע בשלט של שם החנות ולציין אילו סוגי בגדים אנו מוכרים בה. הדבר יעזור להבהיר לעוברי האורח מה אנו מוכרים וזה יעזור להם להיכנס לחנות. לדוגמא: שמלה קטנה בשלט חנות לבגדי ילדים.

3.      תנועה

אפשר להשתמש בעיצוב כדי לגרום ללקוח ללכת לאורך כל החנות ולא לפספס דבר על ידי תאורה מעניינת, עיצוב מיוחד או מוצרים שמושכים את העין.

4.      עיצוב משתנה

עיצוב פנים לחנות בגדים יכול להיות אתגר לא קטן. כאשר אנחנו רוצים לעצב את חנות הבגדים שלנו כך שהמכירות שלה יהיו טובות. אחד הכללים הכי חשובים בסידור החנות הוא לנסות ולשנות מדי פעם את הסדר כך שהסידור יהיה מעניין יותר ללקוחות. כאשר למשל אנחנו רוצים לעשות מיתוג מחדש לחנות שלנו חלק מתהליך המיתוג יכול להיות עיצוב מחדש של מדפי החנות.

עיצוב פנים - חנות בגדים
עיצוב פנים - חנות בגדים

3 דברים מהם חשוב להיזהר כשמעצבים חנות בגדים

1.      אי הקפדה על קו עיצובי לחנות

ניתן לראות את ההבדלים בעיצוב החנויות, כמו לדוגמא השוני בין חנויות בגדים לתינוקת וילדים לבין חנויות לבגדי נשים. ניתן להשפיע על קהל היעד המגיע לחנות באמצעות צבעים, תאורה, שילוב מסכים, ניתן להתקין מדפים מיוחדים במגוון סוגי חומרים, אך חשוב מאוד לשמור על אחידות לאורך כל החנות.

2.      חוסר התחשבות במגדר

לעיתים אנו שוכחים שהעיצוב תמיד צריך להיות הגיוני – למשל לשים את כל בגדי הנשים בחלק אחד ואת כל בגדי הגברים בחלק אחר, או לשים את כל הבגדים הרשמיים בצד אחד ואת בגדי הקז'ואל ליום יום בצד השני.

3.      בחירה מוטעת של מעצב פנים

כל בעל עסק יודע שהנראות של העסק היא חשובה, והיא המבדילה בין עסק שיצליח לכזה שלא. ישנה חשיבות רבה לעיצוב של העסק כדי שהוא יראה במיטבו ואנשים ירצו להיכנס אליו. 
כבר היו מקרים רבים של בעלי עסקים שלא השקיעו בנראות של עסק ולא טרחו להזמין מעצב מקצועי שיעצב את העסק והדבר התבטא במכירות.

עסק שאינו מעוצב ואינו נראה טוב גורם ללקוח הרגשה שגם השירות והסחורה אינם באיכות גבוהה, דבר העלול לגרום לו לבחור להוציא את כספו בחנות של המתחרה, גם אם השירות והסחורה בפועל פחות איכותיים. חנות בגדים הוא עסק שהחשיבות של העיצוב גבוהה במיוחד ולכן אסור להתפשק על מעצב פנים מקצועי לחנות בגדים!

איך העיצוב של החנות משפיע על המכירות שלה?

עיצוב חנויות בגדים יכול להשפיע רבות על המכירות של החנות שלנו. כאשר החנות מסודרת נכון אז יכול להיות ללקוחות יותר קל להתמצא בחנות וחוויית הקנייה שלהם היא יותר טובה. ככל שחוויית הקנייה של הלקוחות תהיה יותר טובה כך הם ירצו לחזור בשנית ולקנות בחנות שלנו. חשוב לעצב את החנות כך שהיא תהיה אסתטית ונקייה וכך שיהיה בה סדר או היגיון פנימי. הקפדה על סדר ברור בחנות תקל את ההתמצאות ותאפשר לקונים למצוא מהר יותר את הפריטים שהם רוצים לקנות וכך הקנייה תהיה להם יותר נעימה ונגישה!

רוצים ללכת על בטוח? התקשרו עכשיו ליובל הלל, מעצב פנים לחנות בגדים שמבין בדיוק מה טוב עבורכם.

מאמרים הקשורים לעיצוב חנויות בגדים ועסקים

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן