יובל הלל

עיצוב פנים למשרדים

בשנים האחרונות מושם דגש רב יותר על נושא עיצוב המשרדים, כאשר המודעות לחשיבות הנראות והאווירה במשרד והשפעתה על שביעות רצון העובדים ומידת הרושם של המבקרים גבוהה מתמיד. עיצוב פנים למשרדים אשר מתבצע בתבונה ובחוכמה, אמור להיות מותאם לאופי המשרד, למיתוג ולעובדים. עיצוב משרדים חכם ונכון מתחיל בתכנון הראשוני, במהלכו תגדירו את עצמכם ואת המטרות שלכם – האם אתם מתכננים להיות עסק משפחתי חם אשר חורט שירות ויחס אישי על דגלו, או שאולי אתם עסק חדשני ועדכני שהעיצוב שלו אמור להיות בהתאם? האפיון והתכנון הראשוני ישפיע רבות על הצורה בה יראו השלבים הבאים בהליך העיצובי.

קידמה וחדשנות

פני עיצוב הפנים למשרדים כמו עיצוב פנים בכלל עברו שינויים רבים בשנים האחרונות, אשר מקורם בעיקר בטכנולוגיה המתקדמת כמו גם בהבנת החשיבות וההשפעה של עיצוב הפנים על פרמטרים כמו שביעות רצון העובדים כמו גם תפוקה. כחלק מכך, כיום עיצוב פנים למשרדים לוקח בחשבון את התאמת סביבת העבודה לצרכים הפרטניים של העובדים – כמו גם לציפיות שלהם מסביבת העבודה שלהם. כמובן, שעיצוב המשרד אמור להיות מותאם לסוג הפעילות של המשרד, כאשר במקרים רבים עיצוב פנים של חברת הייטק תהיה שונה במהותה מעיצוב הפנים של משרדים מסורתיים יותר כמו לדוגמא משרדים של ראוי חשבון – למרות שגם במשרדים כאלו נרשמת צעידה לעבר הקדמה כשהמטרה היא להידמות יותר למשרדי ההייטק החדשניים.

צבעים ואלמנטים עיצוביים

בחירת צבעים בעיצוב משרדים תהיה מושפעת קודם כל באופי המשרד ובדרישות והצרכים של בעליו – האם אתם מעוניינים לדוגמא להעביר אווירה נעימה ושקטה או שאולי אתם מבקשים דווקא אווירה צעירה, עכשווית ואפילו קצבית. מה שחשוב הוא להימנע מצבעים או משילובי צבעים אשר עלולים לגרום לתחושות לא נעימות כמו עייפות, לחץ וכדומה. מכיוון שהנטייה כיום היא לכיוון משרדים אשר יתאפיינו בעיצוב רענן, צעיר וחדשני יותר, כדאי לגלות יצירתיות בכל מה שקשור להליך תכנון העיצוב ואולי אף לשתף את העובדים (או לפחות את חלקם) בקבלת ההחלטות העיצוביות.

יצירתיות לצד כללים עיצוביים


מצד אחד מדובר בהליך עיצוב משרדים, אשר מהווים כמקום עבודה רציני, מצד שני חשוב לזכור שגם בעיצוב משרדים ליצירתיות ולחשיבה מחוץ לקופסא יש חשיבות גבוהה בהשגת תוצאה משביעת רצון – כזכור, המטרה כיום היא ליצור משרדים חדשניים אשר יהוו סביבת עבודה נעימה ועונה על הציפיות של העובדים – וכן, אם אפשר אז שהסביבה גם תתרום למידת היצירתיות של העובדים, אשר חשובה ברוב סוגי העבודות. מכיוון שעיצוב משרדים הוא בעל השפעה רבה על שביעות הרצון והתפוקה של העובדים כמו גם על הדרך בה המבקרים יתפסו את החברה אשר ממוקמת באותם המשרדים, רבים מהם מעדיפים לפנות למעצבי פנים מנוסים ומקצועיים בתחום פרטני זה, על מנת שאלו יסייעו להם בהשגת התוצאה המבוקשת.

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן