יובל הלל

עיצוב פנים לעסקים

מכירים את המשפט אל תסתכל בקנקן אלא מה שיש בתוכו, ובכן, משפט זה רלוונטי במיוחד כשזה נוגע לעסקים – גם עסק אשר נמצא במבנה ישן ולא מרשים יכול להיות אטרקטיבי, במידה ומושם דגש על עיצוב הפנים ועל הצורה שהוא יראה מבפנים. עיצוב פנים לעסקים הוא עולם ומלואו כאשר ההחלטות העיצוביות השונות אשר יתקבלו תלויות בתשובות לשאלות רבות כגון: מהו סוג העסק? מיהו קהל היעד אליו הוא פונה? מהו המיתוג של העסק? מה גובה התקציב אותו בעל העסק מוכן או רוצה להשקיע בהליך העיצוב? כאמור, רק אחרי שהתשובות לשאלות אלו יינתנו במלואן ניתן יהיה להתקדם לשלבים הבאים של עיצוב הפנים בפועל.

מקוריות וייחודיות
קהל הלקוחות של כל סוגי העסקים, חשוף כיום לגירויים רבים, כאשר בכדי לגרום לאותו קהל יעד להתרשם ואף להתלהב מעיצוב העסק, מומלץ לחשוב מחוף לקופסא ולא לחשוש להיות יצירתיים ושונים – לפחות באותם המקומות אשר מאפשרים את היצירתיות הללו כמו: עיצוב מתקני התצוגה, בחירת הצבעים, בחירת התמונות, הפוסטרים והאביזרים השונים אשר ישולבו בעסק. כל הפרמטרים הללו יאפשרו לייחד את העסק על פני המתחרים – ומדובר בהישג חשוב אשר יכול לתרום רבות להצלחת העסק.

הקפדה על חלוקה חכמה ונכונה
לאופן חלוקת חללי העסק יש חשיבות גבוהה על נוחות העבודה וההתנהלות בעסק וזה נכון הן לעובדים והן ללקוחות. כאשר מדובר בעסקים בתחום המזון וההסעדה החלוקה אמורה להתבצע תוף התאמה לדרישות המהוות תנאי לקבלת רישיון לעסק, כאשר מדובר בעסקים מסוגים אחרים, קיימת קצת יותר גמישות בחלוקה – אבל כאמור, המטרה אמורה להיות לאפשר התנהלות נוחה בתוך העסק על כלל אזוריו. ככלל חשוב לזכור שבעת עיצוב ותכנון חלוקת החללים, יש חלקים אשר אמורים להיות בפרונט וחלק מהאזורים אמורים להוות סוג של באק אופיס – כמובן, שזה נתון לבחירת הבעלים ולשיקולים שונים, כי גם במסעדות יש כאלו אשר בוחרים למקם את המטבח מאחור כך שהלקוחות לא יוכלו לראות מה קורה בפנים בעוד אחרים דווקא ממקמים את המטבח בחלל פתוח ומאפשרים לקהל הסועדים הצצה ל"מאחורי הקלעים".

מיתוג העסק
לכל בעל עסק יש חזון על סוג העסק, על קהלי היעד שיגיעו אליו, על האווירה שהוא ישדר. כל בעל עסק אמור למתג את העסק שלו – ליצור לעסק זהות ייחודית אשר תייחס את העסק שלו על פני המתחרים ועל פיה הוא יוכל גם לקבל את ההחלטות העיצוביות השונות לגבי העסק. קיימת חשיבות גבוהה שאותו "אופי ייחודי" של העסק אשר נבנה בהליך המיתוג יבוא לידי ביטוי ויעבור החוצה דרך עיצוב פנים לעסקים – לעיתים ניתן להשיג את המטרה באופן עצמאי וברוב המקרים ההמלצה תהיה להיעזר בשירותיו של  מעצב פנים המתמחה באופן פרטני בעיצוב פנים לעסקים, אשר יוכל לסייע להוציא את כל הרעיונות, החלומות והשאיפות אל הפועל.

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן