יובל הלל

עיצוב מסעדות

פתיחת מסעדה דורשת השקעה לא מועטה מצד הבעלים, כאשר עיצוב פנים, מהווה את אחד מהשלבים החשובים ובעלי ההשפעה הגבוהה על סיכויי הצלחת המסעדה. בסופו של דבר, חשוב לזכור שכאשר אנשים מגיעים למסעדה מסוימת, הם אומנם מגיעים לאכול, אך הם מצפים גם לאווירה נעימה, ולחוויה מהנה – התפיסה הרווחת בקרב אנשים רבים היא שיציאה למסעדות מהווה בילוי לכל דבר ועניין. אז בכדי להעניק לסועדים את החוויה לה הם מצפים, חשוב כמובן, להשקיע בתפריט עשיר, מגוון וטעים, אבל גם לעיצוב יש השפעה לא מועטה על עוצמת החוויה. לכן, כאשר מדובר בעיצוב המסעדה, חשוב להשקיע בתכנון המקדים, לבחור בקפידה את הקונספט ולהקפיד לשים דגש על הפרטים הקטנים.

על מה לשים דגש בעיצוב מסעדות?

אנשים שמגיעים למסעדה, מוכנים לשלם כסף בכדי ליהנות מחוויה, אשר כוללת אוכל טוב, שירות אדיב, וקונספט אשר מתאים לטעמם ולסגנון המועדף עליהם. כמובן, שההחלטות השונות לגבי העיצוב, ישפיעו רבות על סוג החוויה. לכן, בעת תכנון העיצוב, חשוב בשלב הראשון להבין את הקונספט של המסעדה – אם החלטתם על מסעדה אסיאתית, העיצוב שלה יתאפיין במאפיינים מהמזרח הרחוק, ויהיה שונה במהותו מהעיצוב למסעדת בשרים. כמובן, שבעת תכנון הקונספט, חשוב להגיע לרזולוציות הגבוהות ביותר האפשריות – נחזור לאותה מסעדה אסיאתית, האם מדובר במסעדה אסיאתית יוקרתית אשר פונה לאנשים עמידים, או במסעדה אסיאתית עממית אשר פונה לסטודנטים ולאנשים צעירים. בהליך חשיבה על הקונספט ותכנון העיצוב, מומלץ להיות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסא – בסופו של דבר, המטרה תהיה לבדל את המסעדה ממסעדת מתחרות, ועיצוב יצירתי ושונה מהמוכר, יכול ללא כל ספק להשיג את המטרה – כמובן, כל עוד העיצוב מתבצע בטוב טעם, ומותאם לקונספט הכללי אשר נבחר למסעדה.

בחירת האלמנטים העיצוביים

רוב היזמים אשר מחליטים לפתוח מסעדה, בדרך כלל יעדיפו להיעזר במעצב פנים, על מנת להשיג עיצוב איכותי ומרשים, אשר יספק מענה על מלוא הדרישות והצרכים, יחד עם זאת, ידע תמיד יכול להוות סוג של כוח, ולכן, מומלץ לאסוף מידע ולהיחשף לכמה שיותר דוגמאות של עיצובי מסעדות קיימות. חשוב לשים דגש על בחירת הריצוף – ישנם מגוון רחב של אריחים שהם גם מרשימים וגם איכותיים. ניתן לשלב מגוון סוגי חומרים שונים. חשוב להגיע למצב בו מושם דגש על כל הפרטים – גם לעיצוב השירותים תהיה השפעה על החוויה הכללית של הסועדים. מומלץ לקבל מבעוד מועד החלטות עיצוביות משפיעות – לדוגמא, האם המטבח יהווה חלק מחלל המסעדה, או האם לתחום אותו באמצעות בר או על ידי אמצעים אחרים. גם לבחירת התאורה תהיה השפעה רבה על האווירה במסעדה ויש להתאים אותה לקונספט, כמו גם לשעות הפעילות המסעדה – ובכל מקרה, לוודא שהבחירה תהיה בתאורה נעימה. חשיבה מקיפה על כל אותם פרטים, תאפשר בסופו של דבר, לעצב את המסעדה בצורה אשר תענה על מלוא הציפיות.

 

לסיכום, עיצוב מסעדה, בדומה לעיצוב של בית קפה, הוא סופר-חשוב ויכול להיות ה-דבר שירים או יפיל את העסק. חשוב מאוד להשתמש בצבעים, בחומרים וברעיונות הנכונים כשאתם מעצבים את מסעדת החלומות שלכם!

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום.

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר

כתבות על עיצוב מסעדות

עיצוב מסעדות- למה זה חשוב?

עיצוב מסעדות- למה זה חשוב?

הרבה אנשים נוטים לחשוב שיציאה למסעדה נועדה לשם “סגירת פינה”, כדי שיוכלו להכניס משהו לפה ולחזור הביתה רעבים. אולם בשנים האחרונות אכילה במסעדות הפכה לבילוי

קרא עוד »

בחירת תאורה

בחירת תאורה כוחה של תאורה הוא עצום ושימוש נכון בתאורה יכול לעשות נפלאות בפרוייקט שלכם. בתחילה נדבר על הפנס החשוב ביותר: השמש. לתאורה טבעית יש

קרא עוד »
Call Now Button דילוג לתוכן