יובל הלל

עיצוב מסעדות

עיצוב מסעדות - alins
עיצוב מסעדות - alins

חשיבות עיצוב הפנים בעת פתיחת מסעדה

פתיחת מסעדה דורשת השקעה לא מועטה מצד הבעלים, כאשר עיצוב פנים, מהווה את אחד מהשלבים החשובים ובעלי ההשפעה הגבוהה על סיכויי הצלחת המסעדה. בסופו של דבר, חשוב לזכור שכאשר אנשים מגיעים למסעדה מסוימת, הם אומנם מגיעים לאכול, אך הם מצפים גם לאווירה נעימה, ולחוויה מהנה – התפיסה הרווחת בקרב אנשים רבים היא שיציאה למסעדות מהווה בילוי לכל דבר ועניין.

 אז בכדי להעניק לסועדים את החוויה לה הם מצפים, חשוב כמובן, להשקיע בתפריט עשיר, מגוון וטעים, אבל גם לעיצוב יש השפעה לא מועטה על עוצמת החוויה. לכן, כאשר מדובר בעיצוב המסעדה, חשוב להשקיע בתכנון המקדים, לבחור בקפידה את הקונספט ולהקפיד לשים דגש על הפרטים הקטנים.

על ידי עיצוב מסעדות מקצועי תוכלו להגיע בדיוק לתוצאות האלו, ולפעמים אף להתעלות על כל מה שציפיתם מהן להיות. היום נספר לכם קצת יותר על עיצוב מסעדות, וננסה לגעת בפרטים הגדולים והקטנים גם יחד בכל מה שעומד לצפות לכם במסגרתו.

תוכן עניינים

על מה לשים דגש בעת עיצוב מסעדות?

אנשים שמגיעים למסעדה, מוכנים לשלם כסף בכדי ליהנות מחוויה, אשר כוללת אוכל טוב, שירות אדיב, וקונספט אשר מתאים לטעמם ולסגנון המועדף עליהם. כמובן, שההחלטות השונות לגבי העיצוב, ישפיעו רבות על סוג החוויה. לכן, בעת תכנון העיצוב, חשוב בשלב הראשון להבין את הקונספט של המסעדה – אם החלטתם על מסעדה אסיאתית, העיצוב שלה יתאפיין במאפיינים מהמזרח הרחוק, ויהיה שונה במהותו מהעיצוב למסעדת בשרים. כמובן, שבעת תכנון הקונספט, חשוב להגיע לרזולוציות הגבוהות ביותר האפשריות – נחזור לאותה מסעדה אסיאתית, האם מדובר במסעדה אסיאתית יוקרתית אשר פונה לאנשים עמידים, או במסעדה אסיאתית עממית אשר פונה לסטודנטים ולאנשים צעירים. בהליך חשיבה על הקונספט ותכנון העיצוב, מומלץ להיות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסא – בסופו של דבר, המטרה תהיה לבדל את המסעדה ממסעדת מתחרות, ועיצוב יצירתי ושונה מהמוכר, יכול ללא כל ספק להשיג את המטרה – כמובן, כל עוד העיצוב מתבצע בטוב טעם, ומותאם לקונספט הכללי אשר נבחר למסעדה.

כשמדברים על עיצוב מסעדות מדברים על האלמנטים הגדולים ביותר, כמו גופי התאורה, הריצוף, הצבעוניות של המסעדה, חפצי הנוי שבה ועוד, וכן על האלמנטים הקטנים ביותר, החל מרמת המזלג והסכין, ועד רמת צבע הכיסא וסוג הריפוד שלו. זה בדיוק הרעיון שעומד מאחורי עיצוב מסעדות – להוות מענה מושלם של 360 מעלות בנראות והיופי של המסעדה. ללא עיצוב מסעדות, הסטנדרטים החשובים האלו עלולים לרדת לטמיון – וחבל.

עיצוב מסעדות – כי הלקוחות שלכם ממש לא באים רק עבור האוכל

אחד העניינים הבולטים במסעדות הוא העיצוב שלהן, ויש לעניין הזה סיבה סופר ברורה: היום אנחנו מסתכלים לא רק על הדבר הספציפי שבמסעדה – האוכל, אלא אנחנו מסתכלים על כל יציאה שלנו למסעדה בתור חוויה. החוויה הזו מורכבת לא רק ממנות הפתיחה הנהדרות או מהעיקריות שאסור לפספס, אלא גם, ואולי בעיקר, מכל מה שקורה מסביב.

עיצוב מסעדות אחראי הוא בדיוק מי שאחראי על כל ה”מסביב” הזה. החל מהכסא שיתאים לשולחן, הן מבחינת גובה והן מבחינת צבע ודוגמה, דרך גופי התאורה שמשתלשלים מהתקרה עד בדיוק 2 מטרים מעל השולחן, עיצוב הבר, דלת הכניסה ואפילו עד הכיור בשירותים.

נשמע לכם מוגזם? אז זהו, שממש לא

כן, עיצוב מסעדות נוגע בכל הנקודות האלו – מהגדולות והברורות מאליהן ועד הקטנות והכמעט בלתי נראות לעין לא מקצועית. זהו בדיוק שורש העניין – עיצוב מסעדות אמור להותיר לאורחים שלכם חוויה מלאה, שכוללת גם אוכל מעולה וגם אווירה שהם לא ישכחו לעוד הרבה מאוד זמן.

בסופו של דבר, כאשר הסועדים יסיימו את הארוחה ויצאו החוצה מהמסעדה, יעמדו בפניהם שתי אפשרויות מרכזיות: האחת תהיה להמליץ על המסעדה שלכם ואף לחזור אליה בעצמם, ואילו השניה תהיה לא להמליץ על המסעדה שלכם, ובוודאי שלא לחזור אליה בשנית. ברגע שאתם מעניקים להם חוויה משמעותית מהרגע הראשון שבו הם נכנסים למסעדה ועד הרגע שבו הם יוצאים ממנה, אתם מבטיחים שהאפשרות הראשונה היא זו שתלווה אותם בתום הביקור אצלכם. מושלם, לא?

בחירת האלמנטים העיצוביים

רוב היזמים אשר מחליטים לפתוח מסעדה, בדרך כלל יעדיפו להיעזר במעצב פנים, על מנת להשיג עיצוב איכותי ומרשים, אשר יספק מענה על מלוא הדרישות והצרכים, יחד עם זאת, ידע תמיד יכול להוות סוג של כוח, ולכן, מומלץ לאסוף מידע ולהיחשף לכמה שיותר דוגמאות של עיצובי מסעדות קיימות. חשוב לשים דגש על בחירת הריצוף – ישנם מגוון רחב של אריחים שהם גם מרשימים וגם איכותיים. ניתן לשלב מגוון סוגי חומרים שונים. חשוב להגיע למצב בו מושם דגש על כל הפרטים – גם לעיצוב השירותים תהיה השפעה על החוויה הכללית של הסועדים. מומלץ לקבל מבעוד מועד החלטות עיצוביות משפיעות – לדוגמא, האם המטבח יהווה חלק מחלל המסעדה, או האם לתחום אותו באמצעות בר או על ידי אמצעים אחרים. גם לבחירת התאורה תהיה השפעה רבה על האווירה במסעדה ויש להתאים אותה לקונספט, כמו גם לשעות הפעילות המסעדה – ובכל מקרה, לוודא שהבחירה תהיה בתאורה נעימה. חשיבה מקיפה על כל אותם פרטים, תאפשר בסופו של דבר, לעצב את המסעדה בצורה אשר תענה על מלוא הציפיות.

עיצוב מסעדות לא מושקע הוא עיצוב מסעדות שיוביל לכישלון – וחבל

בעלי עסקים רבים רואים בעיצוב מסעדות מקום שכדאי לצמצם את גובה ההוצאה בו, ולמה? פשוט מאוד – הם כבר השקיעו כל כך הרבה כסף בשיפוץ ובשיווק הדיגיטלי, עד שנדמה כי הוצאה גדולה עבור עיצוב מסעדות היא הדבר האחרון שהם צריכים על הראש עכשיו.

התפישה הזו גורמת לאותם בעלי עסקים לגשת לעיצוב מסעדות בינוני, כזה שמותיר אותם בסופו של דבר עם מסעדה שפשוט לא נראית טוב. בינינו, על הלקוחות שלכם אי אפשר לעבוד, והם יודעים להבחין בין מקום שנעים להיות בו לבין מקום שמשדר אווירה שלא כיף להיות חלק ממנה. בדיוק בגלל הסיבה הזו עיצוב מסעדות הוא כל כך חשוב, בלי פשרות.

אז נכון, זה אמנם ידרוש מאותם יזמים להכניס את היד שוב ושוב אל תוך הכיס ולהבטיח לעצמם עוד קצת הוצאות, אבל במבחן התוצאה ההוצאות האלו יבואו לידי ביטוי בתור הכנסות הרבה יותר גבוהות ברגע האמת. ברגע שאתם משקיעים במסעדה שלכם בלי מחשבה על חסכון וקיצורי דרך, אתם מבטיחים לעצמכם מסעדה שתיכנס לשוק בתור בשורה של ממש, ותישאר בו שנים ארוכות הודות לאיכות והמקצועיות שהיא משדרת כבר מרגע הפתיחה.

השקעתם כל כך הרבה עד עכשיו – זה הזמן לתת פוש אחרון

התהליך של פתיחת מסעדה ותפעול שלה הוא תהליך מורכב שמביא איתו ג’אגלינג גדול בין המון דברים. אז נכון, כנראה שאתם כבר מותשים והדבר האמיתי עוד בכלל נמצא לפניכם, אבל אל תפסחו על השלבים החשובים שבדרך. עיצוב מסעדות היום הוא לא פחות מחובה, על מנת שתוכלו להיות חלק משמעותי מהמשחק והתחרות על לבם של הלקוחות.

אל תהיו כמו כל מסעדה שנייה – תגוונו

אחד הדברים העיקריים שבאים לידי ביטוי בזמן תהליך של עיצוב מסעדות הוא היכולת לבדל את המסעדה שלכם ממסעדות אחרות. הרבה פעמים מסעדות שיש להן קונספט דומה, יגיעו לכדי עיצוב שעובד פחות או יותר על אותם האלמנטים. למשל, מסעדות דיינר, כאלו שפתוחות עד השעות הקטנות של הלילה ומהשעות המוקדמות של הבוקר, ינסו להיצמד לקונספט האמריקאי, עם ספסלים ארוכים ואורות צהובים.

אז נכון, מדובר כאן על קונספט מתאים שמתחבר עם הוויב של המסעדה, אבל בינינו – כמה כאלו כבר ראיתם בחיים שלכם? עיצוב מסעדות, גם אם הוא יישען על האלמנטים הקלאסיים של קונספט המסעדה, יוכל להפוך אותה למיוחדת, כך שיישמרו גם הדברים שמאפיינים אותה, אך גם ישולבו אלמנטים חדשים ומרעננים, כאלו שיחזירו את הלקוחות שלכם לסעוד אצלכם שוב ושוב.

על מנת שכל זה יוכל לקרות, חשוב לבחור במעצב מקצועי שידע לעשות עבורכם עיצוב מסעדות מקורי, יצירתי וייחודי. ברגע שהמסעדה שלכם תשמור על עיצוב מהסוג הזה, אתם יכולים להיות בטוחים ב-100% שהלקוחות שלכם יהנו מהשהות במסעדה שלכם. אלמנט ההפתעה ואפקט הראשוניות ייחרט להם בראש, ובהתאם הם ישמחו להגיע למסעדה שלכם שוב ושוב, וגם להמליץ עליה לאנשים נוספים.

נהנית? ספר לחבריך

המשפט הישן והנדוש הזה אמנם כבר איבד מהרעננות שלו, אבל המשמעות שלו נותרה בדיוק כפי שהיא היתה. גם היום לקוחות שנהנים במקום מסויים, ישמחו להמליץ עליו לעוד ועוד מכרים, חברים ובני משפחה. העניין הזה קיבל תאוצה אפילו יותר גדולה עם כניסתן של הרשתות החברתיות לחיים שלנו, ולמה?

היום כאשר לקוח נכנס למסעדה מסויימת, הוא דואג לתעד באמצעות המצלמה של הטלפון הנייד שלו כל שלב ושלב בחוויה השלמה. כן, החל מצילום של שולחנות המסעדה עם היושבים בה, דרך צילום מנות האוכל עצמן ועד שילוב של טקסט עם המלצה על המקום. כל הדברים האלו יכולים להפוך את המסעדה שלכם למוקד של עלייה לרגל, אם רק תקפידו על הפרטים הגדולים והקטנים כאחד.

לסיכום, עיצוב מסעדה, בדומה לעיצוב של בית קפה, הוא סופר-חשוב ויכול להיות ה-דבר שירים או יפיל את העסק. חשוב מאוד להשתמש בצבעים, בחומרים וברעיונות הנכונים כשאתם מעצבים את מסעדת החלומות שלכם!

בואו נתחיל לעבוד!

אם כן, אפשר לסכם את הנושא בכך שעיצוב מסעדות הוא חלק בלתי נפרד היום מעצם קיומה של המסעדה, אז אם אתם מוכנים – בואו נכיר! אני יובל הלל, ואני מעצב פנים מקצועי, ותיק בתחום ושומר על ראש פתוח לאורך כל התהליך. בואו ונצא לדרך משותפת בדרך לעיצוב מסעדות מושלם עבורכם.

יש שאלה שמסקרנת אותך?

אשמח שנשב על כוס קפה ☕ ואענה לך על הכל.
פגישת הייעוץ ללא תשלום!

יובל הלל - מעצב פנים מוכשר

כתבות על עיצוב מסעדות

עיצוב מסעדות- למה זה חשוב?

עיצוב מסעדות- למה זה חשוב?

הרבה אנשים נוטים לחשוב שיציאה למסעדה נועדה לשם “סגירת פינה”, כדי שיוכלו להכניס משהו לפה ולחזור הביתה רעבים. אולם בשנים האחרונות אכילה במסעדות הפכה לבילוי

קרא עוד »
7 1

בחירת תאורה

בחירת תאורה כוחה של תאורה הוא עצום ושימוש נכון בתאורה יכול לעשות נפלאות בפרוייקט שלכם. בתחילה נדבר על הפנס החשוב ביותר: השמש. לתאורה טבעית יש

קרא עוד »

שאלות נפוצות

בעת תכנון העיצוב, חשוב בשלב הראשון להבין את הקונספט של המסעדה. בהליך חשיבה על הקונספט ותכנון העיצוב, מומלץ להיות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסא – בסופו של דבר, המטרה תהיה לבדל את המסעדה ממסעדות מתחרות.

התהליך מתחיל בהבנת הלקוח, הגדרת הצרכים, הרצונות וסגנון העיצוב שלו. במהלך הפגישה נבין איך למקסם את הפונקציונליות של החלל בהתאם לצורך. אחרי הפגישה תתבצע תוכנית עבודה והדמיות לפי הצורך.

בהחלט! אני מלווה את הלקוח מהשלב הרעיוני עד סוף הביצוע וגם אחרי.

במשך השנים ולאורך פרוייקטים רבים שליוויתי, אספתי אנשי מקצוע בכל התחומים שאני מאוד מעריך וסומך על העבודה שלהם.

הכל מתחיל במחקר, אני לומד את העסק ובונה לו סיפור עיצובי ייחודי אשר יהיה סימן ההיכר שלו.

לאחר גיבוש הקונספט העיצובי אנו ממשיכים לשלב התכנון והביצוע, אשר כולל סט תוכנית, הדמיה תלת מימדית, ליווי צמוד ופיקוח עליון.

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן