יובל הלל

שלבים הכרחיים כשמעצבים דירה

כיום ישנה מודעות גדולה מאוד לכל נושא האסתטיקה בכלל ובתחום עיצוב פנים בפרט. כל אחד היה רוצה לחיות בבית מעוצב ונעים, והיום האפשרות הזו נגישה וזמינה יותר מאי פעם. אם בעבר לא היה נהוג להשקיע רבות בעיצוב של דירה שכורה למשל, כעת ישנה נטייה הולכת וגוברת להשקיע בפן העיצובי גם שם. אם תהיתם איך מתבצע תהליך עיצוב דירות במסגרת עיצוב פנים, המאמר הזה הוא בשבילכם.

השלבים בתהליך עיצוב דירות

  • איסוף מידע: מעצב הפנים מצטרף לפרויקט ומתחיל באיסוף מידע מקצועי רלוונטי על מנת ליצור תוכנית עיצובית, בהתאם לדרישות בעל הנכס והפרויקט ועל פי כל הדרישות המקצועיות.
  • פיתוח רעיון עיצובי: שלב יצירתי, בו דברים מתחילים להיות מרגשים עבור הלקוחות, האדריכלים ומעצבי הפנים. כעת יש הזדמנות ראשונה למעצב הפנים להעביר את הרעיונות הראשוניים לתכניות כלליות כדי לקבל משוב ראשוני מהלקוח. תוכניות ראשוניות אלו יעזרו לבעל הנכס לקבל את התחושה של המראה והסגנון אליו שואף המעצב.
  • הערכת הרעיון העיצובי: בשלב זה מתקיים דיון לגבי הרעיון העיצובי שהוצג ויערכו בו שינויים בהתאם למשוב מהלקוחות. בשלב זה חשובה מאוד כימיה ותקשורת טובה, ולכן חשוב לעבוד עם אדריכלים ומעצבי פנים שתוכלו ליצור איתם מערכת יחסים פתוחה ומובנת. עם זאת ייתכן כי בשלב זה יכול מאוד להיות שלא תהיה הסכמה לגבי כל פרט ולשם כך בדיוק נועד שלב זה, על מנת לגשר על הפערים.
  • תכניות מפותחות: לאחר תכנון אדריכלי, תור תוכניות עיצוב הפנים. כעת אפשר להיכנס לפרטים מקצועיים של יישום התכנון העיצובי בתכניות. בשלב זה מחדדים רעיונות ופרטים קטנים של העיצוב לפי מפרט מקצועי, ומבצעים אומדן של התכנית לפי זמן, עלות, איכות וכדומה.
  • השלמת תכנית אדריכלית והשלמת תכנית עיצוב פנים: השלב האחרון של תהליך תכנון אדריכלי ועיצוב הפנים, שבו מקבלים תכניות מוגמרות ברמת הפרט הטכני האחרון. לאחר קבלת אישור וכאשר התכנית מאושרת על ידי גורמי העירייה ומקבלת היתרים נדרשים לבניה, מעצב הפנים מתכנן את העיצוב בפועל על גבי התוכניות האדריכליות.

כפי שניתן לראות, מדובר בתהליך מורכב אשר מצריך ידע וניסיון על מנת לצלוח אותו בצורה טובה ויעילה, וכדי לקבל תוצאה אופטימלית – ולכן מומלץ מאוד לפנות למעצב פנים שאתם סומכים עליו. בהצלחה!

קליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן