יובל הלל

יצירת אוירה נכונה כשמעצבים משרד

היום כבר לא ממש צריך להסביר מה הקשר בין עיצוב משרדים לבין ההצלחה שלהם. אם פעם לא היו מקדישים יותר מידי מחשבה לעיצוב, למה שהמשרד משדר החוצה וגם פנימה לעובדים שלו, היום המצב שונה לגמרי. היום כבר ברור לכולם שעיצוב נכון מעורר את התחושות הרצויות, ותחושות רצויות מעוררות את הפעולות הרצויות.

אם ננסה לתרגם את זה לעולם האמיתי, נוכל לקחת לדוגמא מישהי שמחפשת משרד עו"ד שיטפל בתיק הגירושין שלה ואם היא תיכנס למשרד שיגרום לה לתחושת חמימות ומשפחתיות, משרד שישדר לה שהיא עטופה ומוגנת ויכולה להיות רגועה ושהיא בידיים טובות, סביר להניח שהיא תלך עם המשרד הזה ותשכור את שירותיו. כמובן שיש עוד מרכיבים כמו יחס, ניסיון ואלמנטים אחרים אך לעיצוב המשרד ולמה שהוא משדר יש את החלק החשוב ביותר.

יצירת תחושה באמצעות צבע

היום זה כבר מגובה במחקרים פסיכולוגיים – לצבע יש השפעה רבה ולתחומים מסוימים מתאימים צבעים מסוימים. יש חיבור ישיר בין צבע ובין רגש וזה עובד לשני הצדדים – עיצוב משרדים בצבע הנכון יגרום ללקוחות להרגיש שהם הגיעו למקום הנכון ובזמן הנכון ומצד שני, בחירה לא נכונה של צבעים עלולה לגרום לאפקט ההפוך, יצירת תגובה רגשית שלילית עד כדי "בריחה" מהעסק וכמה שיותר מהר. כן, זה בדיוק מה שצבעים יכולים לעשות לעסק.

דוגמאות לצבעים ולפסיכולוגיה מאחוריהם

·         סגול – סגול נחשב לצבע אצילי, צבע שמסמל גם עושר ופינוקים. סגול בהיר הוא צבע שמתאים לרומנטיקה כך שאם אתם פותחים חנות פרחים לצורך העניין ומתלבטים באילו צבעים לבחור, סגול יכול להיות שיתאים לכם.

·         שחור – צבע שמרמז בין השאר על עוצמה והוא יכול להשתלב עם צבעים אחרים. כך לדוגמא שחור וזהב ביחד יתאימו לחנויות תכשיטים או לכל עסק אחר שרוצה לשדר יוקרה.

·         ורוד – צבע שמתחבר לנשיות צעירה, לתום ולנאיביות. הוא יכול להתאים לעסק שפונה לנשים צעירות.

·         אדום – אדום הוא צבע של אנרגיה, כוח, תשוקה או כעס, צבע שמושך אליו תשומת לב ומגביר את קצב פעימות הלב.

·         כחול – כחול הוא צבע מרגיע. הוא מתאים לעסקים שרוצים לשדר אמינות ורוגע, הצלחה וניסיון. עסק שרוצה לשדר גם ידידותיות, יבחר בפלטת הצבעים גם את הכחול הבהיר יותר.

·         חום – חום מתאים לעסקים שקשורים לאדמה (כמו עסקים חקלאיים) חום גם משדר אמינות ומתקשר כצבע שנוגע למסורת.

תראו מה עובד עליכם…

לא יודעים באיזו תבנית צבעים לבחור? תראו מה עובד עליכם… אל תתביישו ותיכנסו לעסקים מקבילים לשלכם, עסקים שנותנים את אותם השירותים שאתם נותנים או קרוב אליהם. היכנסו ונסו לתרגם את מה שאתם מרגישים למילים, למה הצבעים גורמים לכם, אילו תחושות מתעוררות בכם. כשתיכנסו לעסק מקביל לשלכם ותרגישו בנוח עם הצבעים שלו, זה כנראה הכיוון אליו אתם צריכים ללכת כשאתם בוחרים עיצוב פנים למשרד שלכם.

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן