יובל הלל

עיצוב חדרי ילדים ונוער

עיצוב וילה - משפחת חדד
עיצוב וילה – משפחת חדד

עיצוב חדרי ילדים זאת משימה לא פשוטה, הילדים גדלים מהר וגם הצרכים שלהם (ובגילאים מאוחרים יותר גם הדרישות שלהם) משתנים בהתאם. כך יוצא שאחד הפרמטרים אשר ישפיעו במידה הרבה ביותר על אופן עיצוב אחר כמו גם על בחירת הרהיטים והאלמנטים השונים אשר יהוו חלק מאותו החדר. מי שנמצא בהליך של עיצוב חדר תינוקות לדוגמא, צריך לקחת בחשבון שהשימוש בחדר בגילאים הללו הוא יחסית פאסיבי ולכן, ההחלטות והבחירות מבוססות על הטעם האישי של ההורים, כמובן, מתוך מה שהם חושבים שטוב ונכון עבור הילדים. כמובן, שככל שגיל הילדים עולה, כך גם רמת המעורבות שלהם בעיצוב החדר תעלה וכאשר יהיה מדובר בעיצוב חדר לבני נוער, במקרים רבים הטעם האישי וההעדפות העיצוביות שלו יתנו את הטון ולא פחות מזה של הוריו.

פונקציונאליות
בעת עיצוב חדרי ילדים ונוער יושם דגש הן על ההיבט הפונקציונאלי ועל אלמנטים כגון:

חומרים – סוג הריצוף בחדר – האם לבחור בפרקט שהינו נעים למגע בכל עונות השנה או בסוג אחר של אריחים. מאיזה סוג של חומר יהיו עשויים הרהיטים – עץ מלא לדוגמא, מהווה כאחד מהחומרים הפופולריים ביותר בגלל העמידות הגבוהה והגמישות העיצובית.
תאורה – חשוב לבחור בקפידה את התאורה ואף לחלק אותה לפי אזורים – לדוגמא, ניתן לבחור בגוף תאורה שיאיר את כל החדר, גוף תאורה נוסף אשר יאיר בצורה חזקה יותר את מתחם המשחק או הכנת השיעורים ומנורת לילה.
אחסון – לילדים יש בדרך כלל המון צעצועים, משחקים, כלי כתיבה וציור, ספרים ופריטים אחרים אשר זקוקים לאחסון. בכדי שיהיה ניתן לשמור על החדר מסודר ומאורגן, חשוב לבחור בצורה מוקפדת ונבונה את פתרונות האחסון.
מקום – ישנם מקרים רבים בהם חדרי ילדים יחסית מצומצמים בגודלם אמורים לאכלס שני ילדים ולעתים גם יותר. בכדי לאפשר לילדם תנאים נוחים, כדאי להשקיע בבחירת פתרונות הריהוט ואף לשקול בחירת רהיטים מודולריים.

נראות

כולנו רוצים שהחדר של הילדים שלנו יהיה מעוצב בצורה מרשימה, התואמת לגיל הילד, לאישיותו ולעולמו האישי ולכן, חשוב שבהליך העיצוב נקפיד לשים דגש על הפרמטרים הבאים:
צבעים – במקרים רבים ובעיקר כאשר מדובר בילדים צעירים, אנחנו מרגישים צורך "להשתולל" מבחינת הצבעים. יחד עם זאת ההמלצה תהיה דווקא לבחור רהיטים בצבעים ניטרליים יותר – בעיקר אם מדובר ברהיטים אשר מתוכננים לשמש את הילדים לאורך שנים. כך שאם לדוגמא ספריה ורודה לילדה בת 3 יכולה להיראות בחירה תואמת את גילה, מאוד יכול להיות שדבר זה ישתנה שהילדה תגיע לגיל 7 ואם לדוגמא, יצטרף למשפחה ולחדר ילד נוסף, לא בטוח שהבחירה תתאים גם לו.
תוספות וקישוטים – אז אם בבחירת הרהיטים לא יכולתם להשתולל, תמיד תוכלו להשתולל בבחירת האביזרים – טפטים, תמונות, שטיחונים, בובות רכות ועוד..

ומה לגבי בטיחות?
בעת עיצוב בתים פרטיים ובפרט עיצוב חדר ילדים חשוב לשים דגש גם על נושא הבטיחות – יש לבחור ברהיטים אשר עומדים בתקנים מחמירים, יש לוודא שאין פינות חדות, שהילדים לא יכולים להיתקל בשטיחים למיניהם וליפול ולוודא שכל הבחירות שאתם עושים תואמות את גילם של הילדים ולוקחים בחשבון את ביטחונם.

Call Now Buttonקליק לשיחת ייעוץ! דילוג לתוכן